Mançester Junajtid siguroi fitoren e 4-t radhazi në kampionat, teksa mposhti Njukastëllin me rezultatin 0-2. Padyshim që një meritë të…
Mërgim Mavraj është shumë pranë një kthimi në kampionatin gjerman. Pas prishjes së kontratës me klubin grek të Arisit, për…
Edhe pak ditë na ndajnë nga merkato e janarit në disa nga kampionat kryesore teksa në disa të tjera është…
Nuk munguan sukseset për 2018-ën as në sportet e tjera, teksa Briken Çalja u “mbulua në ar”, në Kampionatin Europian…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka zgjedhur që ditën e fundit të vitit të urojë Vitin e Ri Fatmir Frashërit.…
Kombëtarja shqiptare përmbylli një nga vitet më të komplikuara, teksa në 9 takime të zhvilluara, regjistroi vetëm dy fitore, një…
Dje u bënë pesë vjet nga akidenti i pësuar nga legjenda e Formula 1, Michael Schumacher. Shtatë herë kampioni i…
Fëmijë dhe të rritur, burra e gra, italianë dhe të të huaj. Nuk ka rëndësi cilët janë dhe nga vijnë,…
Napoli i përgjigjet kryesuesve të Juventusit. Pas fitores 2-1 të bardhezinjve, jugorët kanë fituar mes drithërimash 3-2 kundër Bolonjës, duke…
“Kështu jeton Schumacher sot”. Me këtë titull në kopertinën e saj Bild ndez shpresat e lexuesve për një përmirësim të…
Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do ta nisë vitin e ri me shumë…
Trajneri i Interit, Luciano Spalletti i ka dënuar rëndë thirrjet raciste të tifozëve zikaltër ndaj Kalidou Koulibalyt. Mbrojtësin e Napolit…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!