Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e tij para ndeshjes kundër Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, tha…
Zonja e Vjetër ende ka besim në Szczesny Por, Juventus i ka ofruar një mundësi të dytë portierit rebel të…
Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në…
Debatet në rrjetet sociale, deklaratat e shumta në televizione e ironitë e njëpasnjëshme duket se kanë vajtur në fund, me…
Shqipëria do kërkojë fitoren në përballjen ndaj Skocinë dhe në këtë mënyrë do të mbyllë me 3 pikë aventurën në…
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të mërkurën mbrëma zhvilloi stërvitjen e fundit në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë para ndeshjes…
Everton dëshiron të nënshkruaj me Chris Smalling si transfer të lirë gjatë verës. Kontrata e mbrojtësit 28-vjeçar përfundon në fund…
Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, në një intervistë të dhënë për mediet, ka folur lidhur me lëvizjen e…
Pas humbjes 3-2 ndaj Borussia Dortmund, sulmuesi i Bayern Munchen, Franck Ribery ka goditur me shuplakë një gazetar francez. Të…
Një rrjet mafioz që kontrollonte bastet online në Itali, është goditur këtë të mërkurë nga autoritetet anti-mafia në vendin fqinj.…
Transferimi te Barcelona nuk ka shkuar ashtu siç duhet për Arturo Vidal. Kiliani nuk po arrin të gjëj hapësira nën…
Nuk është hera e parë që N’Golo Kante bën që të flitet për të. Gjigand në fushë dhe një njeri…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!