Mbyllja e javës së 13 të Kategorisë Superiore solli një tjetër humbje për skuadrën e Flamurtarit, e cila u mund…
Video Assistant Referee (VAR) do të jetë pika më e rëndësishme për diskutim në takimin e së martës mes aksionarëve…
Trajneri i kombëtares së futbollit, Christian Panucci, ka vendosur që të thërrasë një tjetër futbollist për grumbullimin e ndeshjeve me…
Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA,  ka paralajmëruar ekipet e mëdha se do t’i rihapë rastet e mbyllura në lidhje…
Anësori kosovar i Zvicrës dhe Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka thënë se vendimi për të mos udhëtuar e skuadrën e Jurgen…
Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka thënë se me qejf do ta merrte një pushim njëjavor pranë detit, megjithëse është…
Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave…
Eliminimi nga Kupa Sudamerikane mund t'i kishte kushtuar shtrenjtë mbrojtësit të Deportivo Cali, Juan Sebastian Quintero. 23 vjeçari është vendosur…
Pavarësisht dominimit në Çmimin e Madh të Brazilit, piloti i Reb Bull, Max Verstappen nuk arriti ta presë i pari…
Në praninë e Kristian Panuçit, Skënder Gegës dhe shumë personazheve të tjerë, Kukësi dhe Teuta zhvilluan një 90-minutësh të hapur,…
Sapo gjyqtari e sinjalizoi përfundimin e ndeshjes kundër Manchester Unitedit, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, shkoi drejt lojtarit të…
Të shtunën që lamë pas Borussia Dortmundit shënoi fitore të madhe me rezultatin 3-2 kundër Bayern Munichut në kuadër të…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!