Jemi në javën e 13-të Superligës dhe për habinë e të gjithëve Teuta ndodhet mbi Kukësin në tabelën e renditjes…
Jose Mourinho ka thënë se skuadra e tij nuk duhet të bisedojë për mundësinë e fitimit të titullit të Premierligës…
Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit, duke regjistruar fitoren e 10 në një sezon ku e ka…
Juventus ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Milanit me rezultatin 0-2 në "San Siro". Pas 8 minuta lojë…
Lewis Hamilton nuk e heq për asnjë moment këmbën nga gazi. Piloti i Mercedez triumfoi dhe në Çmimin e Madh…
Skuadra e Partizanit vijon marshin prej kryesuesi, pasi në takimin e sotëm “Demat e Kuq” fituan në shifra minimale me…
Fitore arriti dhe Skënderbeu që mban në presion "demat e kuq". Korçarët mundën minimalisht Flamurtarin, me Shehin që fiton "derbin"…
Rikthimi në fushë i Lionel Messit "ka ndikuar" negativisht te Barcelona që ka pësuar humbjen e parë pas 9 takimesh…
11 nëntori i vitit 2018 do të mbahet mend gjatë nga Eros Grezda. Kjo pasi mesfushori i kombëtares shqiptare ka…
Në Korçë do të luhet një ndeshje mjaft interesante, ku Skënderbeu pret Flamurtarin. Korçarët na kanë mësuar në të shkuarën…
Roma ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Sampdorias. 4 me 1 është rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton…
Kastrioti është rikthyer te fitorja pas 7 takimesh, teksa ka mposhtur Kamzën me shifrat e thella 3-0. Heroi i takimit…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!