Një vajzë shqiptare rezulton e humbur që prej katër ditësh në Irlandë. Olta Dodaj raportohet se u pa të mërkurën…
Programi i kredive të buta me interes 3%, për familjet që nuk kanë mundësi të blejnë një apartament me çmimet…
Prej datës 5 prill kur u shpërndanë 3 formularët për vetingun në Policinë e Shtetit, efektivët janë përballur përveçse me…
Viti 2018 ka nisur i dobët për tregun e sigurimeve. Në dy muajt e parë të vitit, primet e sigurimit…
Vetëm 11 refugjatë sirianë janë pranuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vitin 2018. Shifrat janë bërë publike vetëm…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në burgun e Avellinos në Itali, ku dy grupe të burgosurisht shqiptarë dhe italianë…
Të shtëna me armë zjarri janë shënuar rreth orës 05:00  të mëngjesit të sotëm në kryeqytet, në bulevardin “Bajram Curri”.…
Një 16 vjeçare nga Bathorja, ka kallëzuar dajën e saj pasi ky i fundit kishte ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike…
Luksi dhe siguria e zyrtarëve kushton qindra milionë lekë. Pasi rregulluan zyrat, blenë makina të shtrenjta, punësuan njerëzit e afërt…
Shifrat e vetëvrasjes janë alarmante në vendin tonë, rasti i fundit është një grua nga fshati Rrajcë i Përrenjasit. Gruaja…
Babai i Mario Majollarit, Avni Majollari, i cili aktualisht vuan dënimin me burgim të përjetshëm për vrasje të dyfishtë, ngjarje…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Durrës, ku një grua 76-vjeçare është gjetur e mbytur. Policia…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...