×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka bërë një apel të fortë në lidhje me situatën e fëmijëve në vendin…
Protestuesit e arrestuar pas protestës në "Rrugën e Kombit" më 31 mars 2018 kanë apeluar vendimin e Gjykatës së Kukësit…
Dy punonjës të Policisë Kufitare janë vënë në pranga ditën e djeshme nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat…
Bilanci i OSHEE-se (Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike) është rënduar se tepërmi për shkak se bashkitë dhe ujsëjellsat në…
“Shqiptari merr ekspuls pavarësisht nga kërcënimi me vdekje, vritet me armë zjarri”. Kështu shkruajnë mediat suedeze një ditë pas vrasjes…
5 persona janë arrestuar nga policia e Livornos pasi janë kapur me 6.2 kg marijuanë. 4 nga të arrestuarit janë…
Një 44-vjeçar në Kukës ka tentuar t’i japë fund jetës së tij, duke i ka vënë zjarrin banesës. Ngjarja në…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social një video, ku duket një oficer policie që ka nxjerrë armën në…
Studentët shqiptarë veçanërisht vlerësojnë një qasje demokratike në tregun e punës, ata nga Republika Çeke dhe Kroacia shumë më pak.…
Atletet Klodiana Shala dhe Luiza Gega, rrëfyen miqësinë dhjetë vjeçare, sakrificat, punën, përpjekjet për të arritur medaljet.Luiza tregoi se e…

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Politikë

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Nga Lefter Maliqi Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura dhe pa koalicione, por t’i përmbahet marrëveshjes së 5 qershorit, me bekimin e ambasadës amerikane. Nëse Rama...

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...