“Shembja e Teatrit e pafalshme për mijëra shqiptarë”, Presidenti Meta pas shkrimit në median franceze: Koha për një reflektim të thellë

E Enjte, 21 May 2020 19:39

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi një tjetër media me rëndësi si ajo franceze “Liberation”, i ka kushtuar një artikull shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë mëngjesin e së dielës së shkuar.

Gazeta shkruante se vendimi ishte i pafalshëm për shumicën e shqiptarëve, ndërsa në Shqipëri “rritja e diktaturës është e pandalshme”.

Pas këtyre vlerësimeve e përcaktimeve, kreu i shtetit në reagimin e tij thotë se është “Koha për një reflektim të thellë, që të mos humbasim rrugën europiane!”

LEXONI TE PLOTE ARTIKULLIN E POSHTE

Shembja e Teatrit/ Gazeta franceze “Liberation”: E pafalshme për mijëra shqiptarë. Protesta kundër rritjes së pandalshme të diktaturës

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Kronikë

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Një institucion financiar në Korçë ka rënë pre e një grabitje. Autori i pamaskuar ka hyrë në ambientet e këtij institucioni dhe nën kërcënimin e një thike ka marrë një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!