Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Hënë, 25 Janar 2021 08:25

 

Vijojnë pa ndërprerje reshjet e dëborës në Qarkun e Korçës.

Nga të dhënat e fundit raportohet se trashësia e dëborës arrin deri në 15 centimetra.

 

Njoftimi:

Ne Qarkun Korce gjate gjithe nates ka patur reshje shiu me intesitet te larte dhe debore ne zonat +1200m , te shoqeruara edhe me erre te forte.

Ne rrugen e Dardhes trashesia e debores varion nga 5 cm – 15 cm.

Po punohet per Mirembajtje Dimerore me pastrim debore dhe kriposje.Kalimi i mjeteve nga km 6 – 12 rekomandohen me zinxhire ose goma dimerore per mjete e vogla ne oret e paradites.

Kalimi i mjeteve ne akset e tjera rrugore nacionale dhe turistike pa probleme.

Nga Kontraktoret po kryer kontrolle dhe pastrime te karexhates nga ujerat dhe aluvionet .
Puna vazhdon

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Xhixho/Asnjë çelje negociatash nuk mund të ketë për Shqipërinë, pa plotësimin deri në një të kushteve të vendosura nga KE-ja.

Politikë

Xhixho/Asnjë çelje negociatash nuk mund të ketë për Shqipërinë, pa plotësimin deri në një të kushteve të vendosura nga KE-ja.

  Sot, raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, David Lega kërkoi korrigjimin e njoftimit zyrtar të PE, për rekomandimin e nisjes së negociatave për vendin tonë. Lega theksonte njoftimi nuk përmbante...

INTERVISTA/ Grisejda Myslimi: Në Vlorë mandati i dytë i LSI i padiskutueshëm, po punojmë për të tretin. Plani për ndaljen e hemoragjisë kombëtare

Politikë

INTERVISTA/ Grisejda Myslimi: Në Vlorë mandati i dytë i LSI i padiskutueshëm, po punojmë për të tretin. Plani për ndaljen e hemoragjisë kombëtare

  Kandidatja e LSI-së për qarkun e Vlorës në zgjedhjet e 25 prillit Grisejda Myslimi flet në një intervistë për gazetën “standard” flet për prioritet e programit të kësaj partie si...

Greqia nuk gjen qetësi, 24 lëkundje pas mesnate vetëm në Elassona, dhjetëra banorë kaluan natën jashtë

Globi

Greqia nuk gjen qetësi, 24 lëkundje pas mesnate vetëm në Elassona, dhjetëra banorë kaluan natën jashtë

  Greqia prej orësh nuk gjen qetësi teksa rajonet e Larissës dhe Thesalisë janë goditur nga disa tërmete, më i fundit ai i djeshmi me epiqendër në Elassona, 5.9 i shkallës...