×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Kauza 'Mbro teatrin' çohet nga tifozët në stadiumin 'Air Albania'

Saturday, 29 February 2020 11:37

Duket se protestat e fuqishme që po zhvillohen për kauza të forta në vend kanë zënë vend dhe kanë përfshirë tifozët e futbollit në Shqipëri, që këto kauza i kanë shpalosur edhe në shkallët e stadiumit të ri “Air Ailbania”.

Passi kanë bërë thirrje me parulla gjigante për pjesëmarrje në Manifestimin e 2 marsit të organizuar nga Presidenti, një pjesë e tyre kanë shprehur vendosmërinë për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka publikuar sot një video me këtë shënim: “Mbro Teatrin, për të festuar fitoren e Tiranës. Sporti, Trashëgimia, Kultura, Arti, për Qytetarinë! Bashkë do të fitojmë edhe derbin e Demokracisë kundër Diktaturës, ashtu si tridhjetë vjet më parë!”

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!