Superylli i kinemasë indiane i hyn luftës kundër koronavirusit

Premte, 03 Prill 2020 10:29

Ylli më i madh i Bollywood në Indi, Shah Rukh Khan, ka njoftuar një seri masash për të mbështetur përpjekjet kundër Covid-19.
"Duke pasur parasysh madhësinë e detyrës, ekipi im dhe unë diskutuam mënyrat për të kontribuar në mënyrën tonë modeste. Ne kemi dalë me një seri nismash, të cilat shpresojmë se do të bëjnë një ndryshim të vogël," tha ai në një deklaratë në Tëitter
Khan do të punojë me qeveritë e shteteve në Maharashtra dhe Bengalin Perëndimor për të ndihmuar në furnizimin me 50,000 artikujve, pajisje për punonjësit e shëndetit.
Ai gjithashtu do të sigurojë kërkesat e përditshme të ushqimit për më shumë se 5,500 familje në qytetin e Mumbait, ku ai jeton si dhe të ngrejë një kuzhinë që do të përgatisë 2,000 vakte çdo ditë për të shërbyer në shtëpi dhe spitale, nevojat e të cilave nuk po plotësohen.
Super-ylli i më shumë se 90 filmave, është konsideruar si një nga personat më të njohur dhe më popullorë në Indi.

1 koment

  • Përgjigju Sandogy

    cialis valsartan https://cheapcialisll.com/ - Cheap Cialis cialis cost best place to buy generic cialis online Viagra Soft No Prior Prescription

    E Enjte, 18 June 2020 01:15 komentuar nga Sandogy

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Aktualitet

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Flet Rrahman Kasa, Kryetar i Unionit Turistik Shqiptar Tre charter-at e parë me turistët polakë pritet të mbërrijnë në Shqipëri në datë 14 korrik, nëse gjërat do të shkojnë siç duhet...

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Politikë

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Nga Lefter Maliqi Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!