“Edhe një po mbeti do të jem njëri prej jush”/ Berisha reagon pas çblindimit të PD-së

Diel, 27 Mars 2022 21:22

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, një video ku pasqyrohet deklarata e tij pasi deklaroi rikthimin më 9 shtator të vitit të kaluar, kur Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar.

“Vetëm një po mbeti do mbetem njëri prej jush! Rroftë Partia Demokrarike! Sb”, shkruan lideri i demokratëve.

Ky postim vjen pasi Partia Demokratike është duke synuar bashkimin, një hap që pritet të merret pas dorëheqjes së ish kryetarit Lulzim Basha.

 

Kujtojmë se ish kryeministri Berisha ka konfirmuar më parë që do të jetë pjesë e garës për kreun e selisë blu. Ditën e sotme selia e PD-së është çblinduar, duke zbuluar edhe masat e marra nga Basha dhe mbështetësit e tij për fortifikimin e selisë së demokoratëve

Modifikuar më Hënë, 28 Mars 2022 16:23
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...