“Edhe një po mbeti do të jem njëri prej jush”/ Berisha reagon pas çblindimit të PD-së

Diel, 27 Mars 2022 21:22

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, një video ku pasqyrohet deklarata e tij pasi deklaroi rikthimin më 9 shtator të vitit të kaluar, kur Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar.

“Vetëm një po mbeti do mbetem njëri prej jush! Rroftë Partia Demokrarike! Sb”, shkruan lideri i demokratëve.

Ky postim vjen pasi Partia Demokratike është duke synuar bashkimin, një hap që pritet të merret pas dorëheqjes së ish kryetarit Lulzim Basha.

 

Kujtojmë se ish kryeministri Berisha ka konfirmuar më parë që do të jetë pjesë e garës për kreun e selisë blu. Ditën e sotme selia e PD-së është çblinduar, duke zbuluar edhe masat e marra nga Basha dhe mbështetësit e tij për fortifikimin e selisë së demokoratëve

Modifikuar më Hënë, 28 Mars 2022 16:23
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...