Spektakli i radhës i Ramës në Lezhë!

Tuesday, 08 May 2018 21:02

Degjesa publike e Ramës në Lezhë ishte pjesa tjetër e mashtrimeve të radhës pa u afruar asgjë konkrete qytetarëve lezhianë.

Gjatë dëgjeses ai përseriti vetëm fjalët do bejmë.....do bëjmë ....... dhe asnjë fjalë çfarë kemi bërë.
U duk se pas 5 viteve pushtet e në qeverisje, të ishte në opozitë dhe në pragzgjedhjesh duke ju premtuar qytetarëve programin opozitar dhe jo llogaridhënie si qeveri.
Deklaroi se Partia Demokratike gjatë qeverisjes së saj ka shtruar rrugë ,por na la borxhe.
A është rritur borxhi nën drejtimin tuaj në këto 5 vite Z.Rama????
Sa metra rrugë janë shtruar në Lezhë nën drejtimin tuaj në këto vite??
A e keni përmirësuar cilësinë e rrugëve nacionale dhe ku????
Shendetësia falas ke 5 vite që u thua lezhianëve dhe se gjendja në spitale ka ndryshuar totalisht nga kjo qeverisje.
Gabohesh ,se në spitale të semurët nuk gjejnë medikamente por i blejnë nga xhepi i tyre ,por ka nje ndryshim pasi familjarët duhet të paguajnë për të afërmit e tyre nga trau i vendosir me pagesë sa herë hyjnë në spital ose të gjobiten nga policia për parkim të gabuar.
U hap panairi i punësimit në qendër të qytetit, ku e vetmja punë për lezhianët e varfër është fabrika e peshkut dhe zorrëve.
Punëtorët lezhianë ,familjarët e tyre,moshat e reja po largohen çdo ditë nga Shqipëria ,shumë prej tyre po punojnë në Mal të Zi për 15-20 euro, kur para disa viteve punonin në Shqipëri.
Sa herë ke premtuar në Lezhë që do rregulloj rrugën hyrëse në Shengjin,kur tani fillon edhe sezoni turistik.
Cilat kanë qenë investimet e qeverisë në bujqësi dhe blegtori,apo i ke lënë kur të ndergjegjësohen bujqërit për të bashkuar tokat bujqësore??
Deri kur do vazhdosh të tallesh me njerëzit dhe tu heqësh të drejtën e fjalës së lirë????
Je futur në fushatë pa program ,po qeveris pa program e do largohesh nga pushteti pa program.
Fatkeqësi!!!!!!!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...