Ja kur do të performojë Arilena Ara në Eurovizion 2020...

E Enjte, 30 Janar 2020 09:11

Këtë vit festivali i madh i Eurovizionit do të mbahet në Hollandë. 5 vendet që do të hyjnë automatikisht në finale janë Gjermania, Italia, Franca, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar. Kjo pasi këto vende janë kontribuesit më të mëdhenj financiarë të Unionit Europian të Transmetuesve që prodhon Eurovizionin. Po ashtu, automatikisht në finale shkon edhe Hollanda, si fituese e vitit të kaluar shkruan Class.
Më në fund, është hedhur edhe shorti që vendos se kur do të performojë secili shtet. Shqipëria, e përfaqësuar nga Arilena Ara me këngën “Shaj”, do të performojë në pjesën e dytë të gjysmëfinales së dytë.

Renditja e plotë vijon si më poshtë.
Nata e parë gjysmëfinale
Gjysma e parë:
Maqedonia e Veriut
Bjellorusia
Lituania
Suedia
Sllovenia
Australia
Irlanda
Rusia

Gjysma e dytë:
Norvegjia
Qipro
Kroacia
Azerbajxhani
Malta
Izraeli
Ukraina

 
 

Rumania
Belgjika

Nata e dytë gjysmëfinale
Gjysma e parë
Austria
Moldavia
Polonia
San Marino
Serbia
Islanda
Republika Çeke
Greqia
Estonia

Gjysma e dytë:
Danimarka
Bullgaria
Zvicra
Finlanda
Armenia
Letonia
Gjeorgjia
Portugalia
Shqipëria

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!