Shtyhen të gjitha ndeshjet në Champions dhe Europa League, ja vendimi i UEFA-s

Premte, 13 Mars 2020 17:01

Koronavirusi paralizon futbollin.

UEFA ka vendosur t’i shtyjë ndeshjet e parashikuara për t’u zhvilluar në javën e ardhshme në Champions League dhe Europa League, si masë mbrojtëse kundër virusit vdekjeprurës.

“Në dritën e zhvillimeve shkaku i përhapjes së Covid-19 në Evropë dhe vendimeve të ndërlidhura të marra nga qeveri të ndryshme, të gjitha ndeshjet e garave të klueve të UEFA-s të planifikuara për javën e ardhshme janë shtyrë”, thuhet në njoftim.

Në këtë vendim përfshihen ndeshjet e datës 17 dhe 18 mars në Ligën e Kampionëve, dhe 19 mars, të Europa Leagues.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!