Koronavirusi/ UEFA vendos datat e finales së Champions e Europa League

Tuesday, 17 Mars 2020 17:10

UEFA vendosi gjatë mbledhjes së sotme me 55 federatat e saj shtyrjen e Champions dhe Europa League.

Takimi i së martës u mblodh për të diskutuar përgjigjen e futbollit ndaj krizës së Koronavirusit dhe kohën e mënyrën e vazhdimësisë të kampionateve kryesore.

Pas kësaj mbledhjeje u vendos që finalja e Champions Legaue të zhvillohet më 27 qershor dhe finalja e Europa League më 24 qershor, ndërsa vendndodhja të mbetet e njëjta që ishte planifikuar më parë.

Këto finale duhej të zhvilloheshin nnë 30 maji dhe 27 maji, por situata e krijuar nga koronavirusi bëri që të ketë shtyrje të këtyre garave. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!