Tabloidi britanik Daily Mail, i ka kushtuar një artikull gjendjes së mjerueshme të kafshëve në një kopësht zoologjik në Shqipëri. Bëhet…
DEKLARATE PER GAZETARET Jetmir OlldashiE Basir Çollaku Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë po ndjek me vëmendje përfshirjen e dy gazetarëve investigativë…
Gazetari Basir Çollaku I cili është paditur për shpifje nga Taulant Balla është marrë sot në pyetje për rreth 30…
Një histori e trishtë që s’kapërdihet dot është kjo e çiftit Meçolli nga një fshat pak kilometra larg “Parisit të…
Forcat e Armatosura kanë shuar plotësisht zjarrin që përfshiu malin e Taraboshit në Shkodër pasditen e djeshme. Efektivët e Batalionit…
Sali Lushaj ka paditur në gjykatë kreun e grupit parlamentar socialist Taulant Ballën për shpifje. Babai i reperit Arkimed Lushës,…
Autoritetet italiane kanë goditur një organizatë kriminale të përbërë nga shqiptarë dhe italianë që trafikonin sasi të mëdha të lëndëve…
Mbërrin në Shqipëri princi i Monakos, pas një ftesë të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ceremonia zyrtare për mirëseardhjen e…
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu pritet të merret në pyetje gjatë ditës së sotme rreth orës…
Të gjithë subjektet që kërkojnë të akreditojnë programet e kualifikimit të udhërrëfyesit turistik dhe plotësojnë standardet që parashikon Udhëzimi i…
Mjekët e spitalit të Shkodrës të arrestuar dy javë më parë për shpërdorim detyre, kanë dalë një ditë më parë…
Coinbase Inc, një nga operatorët më të mëdhenj të kriptovalutave në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po zgjeron praninë e…

Lajmet e fundit

U pyet për një orë në Prokurori, Veliu: Jam i pafajshëm!

Politikë

U pyet për një orë në Prokurori, Veliu: Jam i pafajshëm!

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, e ka përfunduar dëshminë e tij në Prokurori. Ai e ka mohuar sërish se e ka shoqëruar Fredi Alizotin, dëshmitarin e ofruar që...

Boçi denoncon skandalin: Deputetja Gjylameti dhe Ervin Demo vodhën punimin shkencor të mjekut

Politikë

Boçi denoncon skandalin: Deputetja Gjylameti dhe Ervin Demo vodhën punimin shkencor të mjekut

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, denoncoi një skandal, në të cilin sipas tij janë përfshirë një deputet i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, si dhë një zëvendësministër i i...

“30 minuta në Prokurori”, flet gazetari Basir Çollaku: Ja për çfarë më pyetën

Aktualitet

“30 minuta në Prokurori”, flet gazetari Basir Çollaku: Ja për çfarë më pyetën

Gazetari Basir Çollaku I cili është paditur për shpifje nga Taulant Balla është marrë sot në pyetje për rreth 30 minuta në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Çollaku sapo ka dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!