Në dashuri ka situata që shkaktojnë ulje dhe ngritje, por kur dashuria është e vërtetë, kjo mund të kapërcehet. Në…
Personazh ikonik, mes këngëtarëve më ndikues të Pop-it bashkëkohor, Enrique Iglesias feston sukseset e shumta të 20 viteve të fundit…
Aktorja angleze Charlotte Rampling është përzgjedhur për të marrë çmimin “Ariu i Artë” për karrierën, në Festivalin Ndërkombëtar të Berlinit…
Këngëtarja e njohur britanike me origjinë nga kosova Dua Lipa, do të jetë pjesë e një filmi i cili pritet…
Sabri Fejzullahu ka zgjedhur që të vijë në një projekt të ri muzikor me këngëtaren Morena, e cila u shpall…
Në Trieste u kërcye valsi më i madh në botë dhe kështu qyteti italian hyri në Rekordin Botëror të Guiness.…
Bleona arrin të tërheqë vëmendje në çdo dalje të saj ashtu si edhe me postimet në rrjetet sociale. Teksa shfaqet…
Ajo shpesh hyn në aventura të çuditshme dhe me plotë make-up, megjithatë, ngjyra e bardhë e flokëve e bëjnë femër…
Moderatorja e njohur Albana Osmani e ftuar në programin “Xing me Ermalin” rrëfeu diçka të cilën nuk e dinim. Kur…
Është mbajtur Miss Universe 2018. Miss Filipinet, Catriona Gray është zgjedhur Miss Universe 2018. Catriona ka qenë e preferuara e…
Adelina Ismaili dhe Zanfina Ismaili janë dy motrat këngëtare të cilat janë pëlqyer gjithmonë nga publiku. Dy këngëtaret motra, Adelina…
Pas një largimi 13-vjeçar nga njëri-tjetri, Massimo Boldi dhe Christian De Sica rikthehen sërish bashkë në filmin “Miq si më…

Lajmet e fundit

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

Kulturë

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

-Kujtesë nga Festivali Folklorik i Gjirokastrës, maj 2015, ku Ansambli “Dardania” i Tropojës shkëlqeu në mënyrë të veçantë me: "Kercimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave". Ideja dhe realizimi: Deli...

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Aktualitet

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Punonjës të Ujësjellësit në Selenicë po protestojnë sot para Prefekturës, pasi kanë 8 muaj pa marrë pagat. Sipas kryetarit të Bashkisë së Selenicës, fondi i pagave është bllokuar nga ministria...

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Aktualitet

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka publikuar një video, nga takimi që po zhvillon Rama me studentët në Vlorë. Ajo thotë se takimi po mbahet me FRESHI-stat, dhe jo me studentët. “Nese...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!