Puçi kushtetues i Ramës dhe Rilindjes përsa i përket reformës në drejtësi vazhdon. Rama po mëton që nëpërmjet veprimeve të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas kërcënimit me jetë të bërë ndaj gazetarit Ylli Rakipi. Me një postim në faqen…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka cilësuar premtimin e Kryeministrit Edi Rama për përgjysmimin e tarifave të studimin me…
Pas ndryshimit të ligjit që i jep mundësi edhe ushtarakëve të marrin funksione drejtuese të policisë ka ardhur reagimi i…
Nga Kastriot Islami/ Kërcënuesi i gazetarit është Ramë Kadriu. Dhe e gjitha banda shoqëruese, mediatike dhe e të fortëve. Nuk…
Gjermania mbështet iniciativën e Partisë Demokratike për vettingun në Politikë. Në një vizitë zyrtare në Tiranë Deputeti i Bundestagut Gjerman…
Gjysma e qarkut të Kukësit është bllokuar nga dëbora. Ndërhyrja nga qeveria thuajse nuk ekziston, ndërsa shumë rrugë janë hapur…
Partia Demokratike ka zhvilluar sot mbledhjen e parë me anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar për të diskutuar mbi situatën…
Bashkëkryetari i Komisionit Parlamentar ad-hoc për Reformën Zgjedhore Oerd Bylykbashi është shprehur ditën e sotme se amendamentet e dorëzuara nga…
Pas kërkesës së shtuar të studentëve drejt Ambasadave të BE dhe SHBA-së në vendin tonë, vjen dhe reagimi i delegacionit…
Ish-ministri i Arsimit, Genc Pollo i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka komentuar protestën studentore që ka përfshirë vendin…
Pas publikimit të lajmit se gazetari Ylli Rapiki, i cili denoncoi aferën e mega hajdutërisë në Unazën e Madhe, është…

Lajmet e fundit

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

Kulturë

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

-Kujtesë nga Festivali Folklorik i Gjirokastrës, maj 2015, ku Ansambli “Dardania” i Tropojës shkëlqeu në mënyrë të veçantë me: "Kercimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave". Ideja dhe realizimi: Deli...

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Aktualitet

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Punonjës të Ujësjellësit në Selenicë po protestojnë sot para Prefekturës, pasi kanë 8 muaj pa marrë pagat. Sipas kryetarit të Bashkisë së Selenicës, fondi i pagave është bllokuar nga ministria...

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Aktualitet

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka publikuar një video, nga takimi që po zhvillon Rama me studentët në Vlorë. Ajo thotë se takimi po mbahet me FRESHI-stat, dhe jo me studentët. “Nese...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!