Artistët përballen me jo pak probleme në aktivitetin e tyre artistik, dhe sipas tyre përgjegjësia shkon te Ministria e Kulturës.…
Në organizim të Muzeut Historik Kombëtar të Shqipërisë, Galerisë Kombëtare të Maqedonisë dhe Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të…
100 vjet pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Teatrin e Metropolit vjen shfaqja teatrore “Dogfall”. Kjo shfaqje për…
Blerësja e pikturës “Vajza me ballon”, e cila ka paguar 1.04 milion funte për veprën, tha se ajo tashmë ka…
U organizua për të tretin vit radhazi Festivali Folklorik “Liqenet e Dumresë”. Në natën e parë në skenën e këtij…
Komisioni i ngritur nga Bashkia e Lezhës, pas votimit të fshehtë përzgjodhi bocetin fitues në konkursin e organizuar për vendosjen…
Festivali ndërkombëtar “Pianodrom” mbërrin në edicionin e gjashtë në Tiranë. Prej disa vitesh festivali ka sjellë në skenë artistë të…
Ekspozita “Jeta dhe kohërat e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut, Heroit Kombëtar Shqiptar” Për dy ditë radhazi qytetarët e Republikës të…
Prevazi:  “Muret si mënyra për të ndarë shoqërinë brenda vetes së saj, por edhe shoqëritë me njëra-tjetrën. Ju e dini…
Në këtë shfaqje me rolet e tyre luajnë aktorët: Suela Bako, Romir Zalla e Anila Muçaj. Më 18 tetor, në…
Nata e fundit e festivalit “MetroFest2” është mbyllur mbrëmjen e djeshme me shfaqjen “Rrajët lëvizin” të Ernest Koliqit dhe regji…
Nisën xhirimet e filmit më të ri me regji të Namik Ajazit, “Portreti i pambaruar i Clara Bellinit” i cili…

Lajmet e fundit

U pyet për një orë në Prokurori, Veliu: Jam i pafajshëm!

Politikë

U pyet për një orë në Prokurori, Veliu: Jam i pafajshëm!

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, e ka përfunduar dëshminë e tij në Prokurori. Ai e ka mohuar sërish se e ka shoqëruar Fredi Alizotin, dëshmitarin e ofruar që...

Boçi denoncon skandalin: Deputetja Gjylameti dhe Ervin Demo vodhën punimin shkencor të mjekut

Politikë

Boçi denoncon skandalin: Deputetja Gjylameti dhe Ervin Demo vodhën punimin shkencor të mjekut

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, denoncoi një skandal, në të cilin sipas tij janë përfshirë një deputet i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, si dhë një zëvendësministër i i...

“30 minuta në Prokurori”, flet gazetari Basir Çollaku: Ja për çfarë më pyetën

Aktualitet

“30 minuta në Prokurori”, flet gazetari Basir Çollaku: Ja për çfarë më pyetën

Gazetari Basir Çollaku I cili është paditur për shpifje nga Taulant Balla është marrë sot në pyetje për rreth 30 minuta në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Çollaku sapo ka dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!