Për të dytin vit radhazi, Kendall Jenner është shpallur modelja më e paguar në botë nga ”Forbes”. Ylli i pasarelave…
Adelina Ismaili është për vite me radh sjell hite për publikun. Adelina Ismaili është goxha aktive në rrjete sociale, në…
Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të angazhuara shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Bukuroshja jonë ka sjell një numër të…
Dashuria është një nga përvojat më magjike të jetës sonë. Pyetjet shtrohen kur ri-takoni dikë: A është ai personi i…
Çdo dhjetor, ekspertët e ngjyrave të ‘Pantone’ parashikojnë se cilat do të jetë ngjyra më e përdorur e vitit. 10…
“Pos brengave të mundshme, një nga shkaqet më njohura të palumturisë, është zilia. Zilia, do të thosha, është njëra ndër…
Ngado që hedh sytë gjatë muajit dhjetor këto tre ngjyra të shoqërojnë kudo. E kuqja, jeshilja dhe e bardha nuk…
Parashikuesi i famshëm Michel de Nostredame, i njohur ndryshe si Nostradamus, pavarësisht se u nda nga jeta para 400 vjetësh,…
Sigurisht se leximi i librave enciklopedikë dhe shikimi i dokumentareve do t’ju bëjë më të mençur – por këto aktivitete…
Modelja e famshme Demi Rose i ka “tërbuar” përdoruesit e rrjetit social “Instagram” me foton e publikuar së fundmi aty…
Të vdekurit vijnë në ëndrrat tona me një mesazh, këshillë apo vërejtje që duhet të kuptohet në mënyrë që të…
Gruaja me klas,”zonja”, nuk duhet nënvlerësuar ose marrë lehtë. Ajo është një person me dhembshuri të madhe dhe vetëvlerësim, dhe…

Lajmet e fundit

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

Kulturë

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

-Kujtesë nga Festivali Folklorik i Gjirokastrës, maj 2015, ku Ansambli “Dardania” i Tropojës shkëlqeu në mënyrë të veçantë me: "Kercimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave". Ideja dhe realizimi: Deli...

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Aktualitet

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Punonjës të Ujësjellësit në Selenicë po protestojnë sot para Prefekturës, pasi kanë 8 muaj pa marrë pagat. Sipas kryetarit të Bashkisë së Selenicës, fondi i pagave është bllokuar nga ministria...

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Aktualitet

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka publikuar një video, nga takimi që po zhvillon Rama me studentët në Vlorë. Ajo thotë se takimi po mbahet me FRESHI-stat, dhe jo me studentët. “Nese...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!