Lajmet e fundit

Fati i prokurorit që hetoi serverin e Tatimeve

Politikë

Fati i prokurorit që hetoi serverin e Tatimeve

Pak ditë pas shkarkimit të Gentian Trenovës nga detyra e prokurorut të Apelit, ka ardhur një reagim nga deputeti demokra...

Broçkullat e Linditës janë vetëm për ekrane, fituesi i Olimpiadës mori 7

Aktualitet

Broçkullat e Linditës janë vetëm për ekrane, fituesi i Olimpiadës…

Pas publikimit të rezultateve të provimit të gjuhë letërsisë, ka reaguar deputeti demokrat Luciano Boçi. Sipas tij, për...

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

Bota Shqiptare

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së bas…

  Ndërsa ka shprehur ngushëllimin e tij për ndarjen nga jeta të basketbollistit, Gazmend Sinani kryeministri i Kos...

Shuhet në moshën 27-vjeçare përfaqësuesi i kombëtares kosovare të basketbollit

Sport

Shuhet në moshën 27-vjeçare përfaqësuesi i kombëtares kosovare të…

Një aksident i rëndë ka tronditur botën e basketbollit, teksa i ka marrë jetën përfaqësuesit të Kosovës, Gazmend Sinani...

Rrufeja godet nënstacionin e Kombinatit, zona mbetet pa energji

Aktualitet

Rrufeja godet nënstacionin e Kombinatit, zona mbetet pa energji

Nata e mbrëmshme në kryeqytet është përfshirë nga rrufe të forta. Si pasojë është dëmtuar nënstacioni i Kombinatit, duke...

Dhunan kunatën, arrestohet çifti nga Cërriku

Aktualitet

Dhunan kunatën, arrestohet çifti nga Cërriku

Policia e Cërrikut ka arrestuar një çift bashkëshortësh nga Cërriku pasi akuzohen se kanë ushtruar dhunë kundrejt një pj...

Video/ Zbardhen detajet e aksidentit në Rinas, ja kush u plagos

Aktualitet

Video/ Zbardhen detajet e aksidentit në Rinas, ja kush u plagos

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Rinas-Kashar në afërsi të urës së Tiranës. Në aksident janë ...

Op/Ed

Fran Frokaj, kryebashkiaku që i prishi qetësinë Rilindjes

Op/Ed

Fran Frokaj, kryebashkiaku që i prishi qetësinë Rilindjes

Nga Mina HYSA Fran Frokaj, kryetari i bashkisë Lezhë, është një prej drejtuesve vendorë më të mirë në vend. Ai veçse nj...

Nostalgjikët shqiptarë duan ta bëjnë Serbinë të mirë

Op/Ed

Nostalgjikët shqiptarë duan ta bëjnë Serbinë të mirë

Nga Gani Mehmetaj Pas afrisë Serbi-Shqipëri (Rama-Vuçiq) ka filluar të nxjerrë krye teza e mbrapshtë sikur gjatë histor...

SHBA, në luftë me burokracinë shterpë dhe lobimet korruptive

Op/Ed

SHBA, në luftë me burokracinë shterpë dhe lobimet korruptive

Nga Bujar Nishani Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB.  Ky ...

Nuk është çështje “humanitare”, por poshtërsi politike

Op/Ed

Nuk është çështje “humanitare”, por poshtërsi politike

Edi Rama i do refugjatët këtu për të blerë heshtjen e Europës ndaj keqqeverisjes! I do refugjatët për të fshehur trafik...

Harta politike e ndryshuar e Evropës

Op/Ed

Harta politike e ndryshuar e Evropës

Nga Bernd Riegert (DW)Në gjithnjë e më shumë shtete të BE populistët e djathtë korrin frytet e problemeve të pazgj...

Erdogan ka rrezik që t' i humbasë zgjedhje më 24 qershor

Op/Ed

Erdogan ka rrezik që t' i humbasë zgjedhje më 24 qershor

Nga Deutsche Welle Të gjitha zgjedhjet që janë zhvilluar 16 vjetët e fundit në Turqi i ka fituar Recep Tayyip Erdogan. ...

Erion Veliaj, fatkeqësia rezervë e PS-së

Op/Ed

Erion Veliaj, fatkeqësia rezervë e PS-së

Sot pamë shfaqjen e radhës të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Një njeri që ka zero respekt për rregullat...

Më të klikuarat

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin Neki Feta

Aktualitet

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin…

Policia e Dibrës nuk është mjaftuar për t’u përplasur vetëm me qytetarët e shumtë të cilët kishin dal për protestuar nda...

Kapet vrasësi i Anxhela Meçanit

Aktualitet

Kapet vrasësi i Anxhela Meçanit

Zhvillime të reja të rëndësishme në hetimin e vrasjes së Anxhela Meçanit, vajzës së re 20 vjeçe nga Shqipëria që humbi j...

Rita Marko, ndihmësçiraku këpucar 99-sh që nisi shembjen e kishave e xhamive

Dossier

Rita Marko, ndihmësçiraku këpucar 99-sh që nisi shembjen e kishav…

Ndër të fundit anëtarë të Byrosë Politike kriminale të Partisë së Punës Rita Marko vdiq kur kishte hyrë në vitin e 99 të...

Përplasen makinat në aksin Elbasan-Peqin, 2 të plagosur rëndë (foto)

Aktualitet

Përplasen makinat në aksin Elbasan-Peqin, 2 të plagosur rëndë (fo…

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin ku dy makina janë përplasur “kokë më kokë”. Ngjarja regji...

Te rinjtë e Lurës sfiduan mediat dhe analistët pro qeverisë

Politikë

Te rinjtë e Lurës sfiduan mediat dhe analistët pro qeverisë

Në takimin që kryeministri Edi Rama ka patur sot me banorët në Lurë, nuk kanë munguar as replikat me disa të rinj. Një p...

VIDEO/ Rama kërcënoi opozitën me burg me emrin e Sinan Idrizit

Politikë

VIDEO/ Rama kërcënoi opozitën me burg me emrin e Sinan Idrizit

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat nga Selia e Partisë Demokratike, deklaroi ...

Bota Shqiptare

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

  Ndërsa ka shprehur ngushëllimin e tij për ndarjen nga jeta të basketbollistit, Gazmend Sinani kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbuluar një detaj të trishtë. Ai shkruan se i riu...

Holanda shprehet pro hapjes së negociatave për Maqedoninë

Holanda shprehet pro hapjes së negociatave për Maqedoninë

Zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonisë eliminoi edhe një pengesë për fillim të negociatave me BE-në, rezistencën e Holandës. Pas debatit në parlament, holandezët vendosën të mos e bllokojnë...

Dialogu me Kosovën, Vuçiç: Të dielën do ta kemi vështirë

Dialogu me Kosovën, Vuçiç: Të dielën do ta kemi vështirë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi se të dielën do të takohet me homologun e tij Hashim Thaçi, ndërsa shtoi se vijimi i dialogut me Kosovën do të jetë i vështirë. Ai...