Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Thaçi kërkon heqjen e taksës me Serbinë, përgjigjen e merr nga numri dy i "AAK"

Thaçi kërkon heqjen e taksës me Serbinë, përgjigjen e merr nga numri dy i "AAK"

Vendimi për mos heqjen e taksës me Serbinë, nuk cenon raportet e Kosovës me Amerikën, tha nënkryetari tjetër i AAK’së, Pal Lekaj. Lekaj ne kete menyre i është përgjigjur Presidentit Hashim...

Tender favorizues ndaj Serbisë, reagon ashpër Haradinaj

Tender favorizues ndaj Serbisë, reagon ashpër Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër për tenderin favorizues të Agjencia Qendrore e Prokurimit ndaj mallrave të Serbisë. Përmes 23.5 milionë eurove, AQP kërkon të blejë prodhime të Serbisë...

Radio gjermane DW: Putini dhe Vuçiq folën për Kosovën

Radio gjermane DW: Putini dhe Vuçiq folën për Kosovën

Vladimir Putini u prit në Serbi më mirë se në shumë vende të Rusisë. Kjo vizitë nënvizoi miqësinë mes Rusisë dhe Serbisë, por la pas vete shumë çështje të hapura.     Vizita...