Në kuadër të “Javës Botërore të Inovacionit dhe Krijimtarisë”, Presidenti Ilir Meta ka vizituar fakultetin e Gjeologji Minierave të Universitetit…
Me sa duket Adriatik Llalla ka qenë shumë i qartë në momentin që është zgjedhur në krye të organit të…
Janë vetëm 3 km nga rruga kombëtare Fier- Seman për shkuar në Parkun Arkeologjik të Apollonisë, por ajo është e…
Një nga pikat më të njohura për turizëm në të gjitha stinet në veçanti gjatë pranveres dhe verës në rajonin…
Peisazhet e Drilonit janë të pangatërrueshme me asnjë pjesë tjetër të natyrës shqiptare. Pamjet e bukura të ndërthurura me mjelmat…
Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor…
Para dy ditësh në të gjitha mediat ka qarkulluar lajmi për arrestimin e reperit Steris. Ai u ndalua nga policia…
Një vajzë shqiptare rezulton e humbur që prej katër ditësh në Irlandë. Olta Dodaj raportohet se u pa të mërkurën…
Programi i kredive të buta me interes 3%, për familjet që nuk kanë mundësi të blejnë një apartament me çmimet…
Prej datës 5 prill kur u shpërndanë 3 formularët për vetingun në Policinë e Shtetit, efektivët janë përballur përveçse me…
Viti 2018 ka nisur i dobët për tregun e sigurimeve. Në dy muajt e parë të vitit, primet e sigurimit…
Vetëm 11 refugjatë sirianë janë pranuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vitin 2018. Shifrat janë bërë publike vetëm…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!