Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka sulmuar sot Zërin e Amerikës, pas investigimit që VOA bëri për punësimet e paligjshme,…
Guvernatori i Bankës së Anglisë, Mark Carney, tha se rritja e paundit pas mposhtjes së planit për Brexit të Theresa…
Në tregun valutor vendas monedha europiane ka rënie të lehtë, por në vijimësi të çdo dite. Blihet sot me 124.25…
Shkrirjet e bankave kanë sjellë mbylljen e 20 degëve dhe agjencive bankare gjatë këtij viti. Sipas të dhënave nga Banka…
Sistemi bankar në vend kreu pagesa që kapën vlerën e 9.2 trilionë lekëve në vitin 2018. Sipas të dhënave zyrtare…
Një 23-vjeçar nga fshati Gramëz i Krujës, pasi ka konsumuar fotoksinë, i ka dhënë fund jetës. 23-vjeçari me iniciale Gj.D…
Bizneset e agroturizmit, agropërpunimit dhe agroindustrisë po përballen me fatura të rritura të TVSH-së që do të duhet të paguajnë,…
Shitet Telekom Albania. Sipas informacioneve të publikuara sot, Telekom Albania i është shitur një kompanie bullgare. Vlera e shitjes është…
Një sasi e madhe droge është kapur gjatë natës në Italia. Në pranga është vënë një shqiptar, i cili mësohet…
Kreu i ARRSH, Afrim Qendro është paraqitur ditën e sotme në Prokurori pas skandalit  pas zbulimit të megaskandalit që fshihej pas…
Që përpara vetëdorëzimit të tij, emri i Klement Balilit ka përbërë lajm për shumë media ndërkombëtare, kjo edhe pas etiketimit…
Ndërkohë aë protesta vazhdon në të gjithë universitet e Shqipërisë. Studentët kanë zgjedhur menyrë të veçantë ku shprehin protesten dhe…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!