Misioni i FMN në një konferencë të përbashkët me Ministrin e Financave deklaroi se detyrimet e prapambetura në fund të…
Banorët e zonës së Astirit do të vazhdojnë edhe sot protestën, por ketë herë përpara Parlamentit. Ata do të mblidhen…
Kushtet atmosferike të paqëndrueshme mbeten prezente në vendin tonë. Pjesa e parë e ditës dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat më…
Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në "Arena" në Ora News e konsideron skandaloze deklaratën e kryebashkiakut Veliaj që…
Tre persona të maskuar dhe me armë kanë grabitur mbrëmjen e sotme dyqanin e një operatori telefonik. Ngjarja ka ndodhur…
Top Story analizoi edhe reformën e re të Ministres së Arsimit dhe Kryeministrit Rama për shpërndarjen e librave falas, por…
Gazetari Mentor Kikia i ftuar në "Arena" në Ora News thotë se shteti ka bashkëjetuar me paligjshmërinë në vend, dhe…
Për të treguar problemet që kanë tekstet shkollore deri në ditët e sotme, Top Story ka pasqyrur transformimin që ka…
Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar detaje të reja nga rrëmbimi i shtetasit Ervis Troqe në mes të Vlorës më…
Një marrëveshje mes Ministrisë së Shëndetësisë dhe Urdhrit të Mjekut duket se po ndalon mjekët që duan të shkojnë në…
Duda Bajle, deputetja kosovare nuk është e panjohur për publikun pasi ajo shpesh herë përfundon në media përveç fjalimeve të…
Libri i gjeografisë i klasës së nëntë, nuk duhet të shkojë tek nxënësit. Duke nisur nga ndarja e kapitujve, varfëria…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!