Mjekët apel prindërve, mos neglizhoni vaksinat! ISHP thotë se ka raste të reja që konfirmohen çdo ditë me fëmijë të…
Pas dy vitesh e gjysmë në arrati, Kelmend Balili, i mbiquajtur nga mediat greke si “Eskobari i Ballkanit” pranoi t’i…
Ndonjëherë ndodh që një futbollist në fushë të jetë vërtetë… i paturp. Çështja mbyllet aty, me ndonjë gjobë. Por nuk…
Ish-kampioni në Tai dhe Kikboks, Ismail Keta së fundmi është i angazhuar me një projekt kinematografik. Ai është pjesë e…
Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vrasjen e shqiptarit në burgun grek të Athinës. Sipas mediave…
Në Maqedoni, Gazeta Zyrtare botoi të martën Ligjin për përdorimin e gjuhëve, gjë që shënon një hap drejt përdorimit të…
Shpenzimet për ekzekutim të vendimeve gjyqësore për largim nga puna shënuan vlera të larta gjatë vitit 2018 në Shqipëri. Të…
Kontrollimi i dëgjimit është i dobishëm për të shmangur përkeqësimin e simptomave që çojnë në depresion. Në fakt, sipas një…
Pas krimit tronditës të ndodhur një ditë më parë në Tiranë, ku një 52 vjeçar, Majlind Lala, vrau me thikë…
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), zhvilloi ditën e sotme mbledhjen e parë të tij me të ftuar anëtarë, anëtarë…
Banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë dhe kanë theksuar se kërkojnë anullimin e projektit të “Unazës së…
Radikalizimi i studentëve ka prekur gjithnjë e më shumë edhe pedagogët e tyre. Për pasojë, një zhvillim i papritur ka…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!