Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar disa foto në Facebook, ku është takuar me Arbanasit në Kishën e “Zonjës…
Policia italiane ka goditur mëngjesin e sotëm një grup trafikantësh shqiptaro-italian që merrte drogë në Shqipëri dhe e trafikonte në…
Një shtetas shqiptar është ndaluar nga policia greke, i akuzuar për transport lënde narkotike me qëllim trafikimin. 34-vjeçari u ndalua…
Shiu i rrëmbyeshëm ka  shkaktuar rënien e një tjetër shkëmbi në Torovicë të Lezhës. Fatmirësisht shkëmbi ka ndaluar në rrugë…
Dje, gjatë ndezjes së dritave tek Pazari i Ri, Kryebashkiaku Veliaj nuk i rezistoi dot sërish aktrimit në rolin e…
Komisioneri Publik ka ankimuar  në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e KPK-së për konfirmimin në detyrë të prokurorit Arben…
Kryeministri Edi Rama, doli ditën e sotme për të folur edhe një herë me një gjuhë prej raciste dhe me…
Operacion i madh antidroge në Qafë Thanë. Në operacion janë përfshirë dhjetëra efektivë policie dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Elbasanit.…
Një 33-vjeçar nga Elbasani është arrestuar pasi goditi infermierin e spitalit. Në pranga u vu shtetasi Besnik  Dashhana, i cili…
Në një kohë kur në disa zona të Shqipërisë kanë rënë reshjet e para të dëborës, Policia e Shtetit ka…
Lumenj marihuane dhe lumenj parash, mbledhur nga gjimnazistë dhe studentë në Itali, kanë pasuruar një organizatë kriminale në Itali, në…
Policia e Dibrës ka arrëstuar një 41-vjeçar pasi mbante armë zjarri pa leje dhe një sasi municionesh. Bëhet fjalë për…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!