Policia ka vënë në pranga dy persona, të cilët ishin shpallur në kërkim per vjedhje në dy qytete, Fier dhe…
Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve.…
Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në…
Emisioni “Fiks Fare” solli në vëmendje pak ditë më parë rastin e një zonje e cila vuan nga talasemia dhe…
Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte…
Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit  ose 10.4 euro sipas një…
Mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në të gjithë vendin duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë…
Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller.…
Në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” të gazetares Rudina Xhunga në “News 24” është duke i folur për protestën…
Kur blini një shishe qumësht në shishet plastike të përdorura duhet të keni parasysh se bashkë me qumështin po blini…
Të tjera detaje tronditëse dhe skandaloze u zbuluan sot për aferën korruptive të shembjes së 400 banesave në Unazën e…
Shqiptarët e paguajnë naftën më shtrenjtë krahasuar kjo me shumë vende të zhvilluara në Europë. Ndikim të ndjeshëm në çmim…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!