Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një deklarate për mediat tha se shqiptarët duhet të hapin sytë…
Regjisori Kastriot Çipi, aktualisht pa punë, ka publikuar në Fb, një komunikim me kryeministrin Edi Rama lidhur me punësimet në…
Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në qytetin e Elbasanit. Një 75-vjeçar i identifikuar si Nazmi…
Në një kohë kur studentë të universiteteve publike në Tiranë janë ngujuar nëpër fakultete, paralelisht me ta protestojnë edhe kolegët…
Detaje tronditëse kanë dalë nga vrasja e shqiptarit Albert Bako në burgun e Koridallosit në Athinë. Protothema shkruan se viktima u qëllua…
Vijon bojkoti i studentëve. Sallat e leksioneve janë bosh në të gjithë universitetet e Shqipërisë. Në disa Fakultete të Tiranës,…
Fjalë prekëse kushtuar dy prindërve të saj, të cilët u vranë mizorisht nga ish-partneri i saj me të cilin jetonte…
Nuk është rastësi që në qytetet kryesore të vendit, farmacitë mund t’i gjesh në çdo cep, shpesh edhe ngjitur me…
Gjatë natës që kaloi vendi ka qenë i përfshirë nga temperatura të ulëta. Në të gjitha akset ku ka prezencë…
Një shqiptar është gjendur i varur në qelinë e burgut në Agios Nikolaos në Kretë. Lajmi publikohet nga mediat greke, ndërsa nuk…
Studentët do vazhdojnë bojkotin e mësimit deri në plotësimin e kërkesave. Studetët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kanë publikuar…
Presidenti Meta ka folur sot për herë të parë lidhur me mesazhin kërcënues të dërguar në adresë të tij nga…

Lajmet e fundit

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Aktualitet

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Biblioteka e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vuan nga mungesa e librave. Kjo përkthehet në kosto të konsiderueshme për xhepat e studentëve të cilët detyrohen të blejnë botimet që...

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!