Historia e tyre është tejet interesante. Maria Taragjini dhe Loreta Caka janë njohur 6 vite më parë dhe që atëherë…
Kur vendi gjendet më në udhëkryq se asnjëherë, Rilindja dhe kreu i kësaj organizate Edi Rama me pompozitet propagandojnë atë…
Ngadalësimi i rritjes ekonomike, zhvlerësimi i monedhës vendase dhe rritja e interesave janë disa nga rreziqet e borxhit…Përfaqësuesit e Fondit…
Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben…
Fondi Monetar Ndërkombëtar mirëpret rolin në rritje të Ministrisë së Financave për të mbajtur në monitorim risqet që mbartin PPP.…
“Hajd mo burrë ulu këtu me ne dhe flasim, do ta bësh ’97 këtu nëse nuk na dëmshpërblen.”, kështu janë…
Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në dy raste të ndryshme të veprave panele, falsifikim…
Pronarët e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së Re kanë dalë sërish sot në protestë kundër vendimit të…
Organizatat kriminale shqiptare për më shumë se dy dekada janë rritur në numër dhe shkallë sofistikimi si dhe janë zgjeruar…
Fatura e konçesionit të rrugës Thumanë-Kashar nuk ka të ndalur dhe rritet thuajse çdo ditë. Ministri i Financave Arben Ahmetaj…
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar fort sot, duke nxitur dhe kërkua nga Prokuroria, hetimin e të akuzuarve per krime.…
Një skandal më i madh se vetë anulimi i konkursit per Komisar ne Policine e Shtetit. Ish-kryeministri Sali Berisha ka…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!