Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se Kosova do të ketë një shans për liberalizimin e vizave vitin e…
Në Kosovë sot është shënuar Dita e Veteranit, në përkujtim të dëshmorëve dhe veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Manifestimi…
Mbi 16 mijë euro janë mbledhur për familjen e policit të vrarë, Izet Demaj. Kjo nismë që synon mbledhjen e…
Në vitin 2018, ka ekzistuar shansi më i mirë që të ketë një skenar pozitiv për vendimmarrje nga mekanizmat e…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e Veteranit të luftës çlirimtare, ka thënë se është mirënjohës përjetë atyre që…
Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Për të shënuar…
Policia greke ka arrestuar një 23-vjeçar shqiptar, pasi ka tentuar të grabiste pronarin e një pike bastesh. Siç bëjnë te…
Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Itali, ndërsa janë plagosur 4 shqiptarë, mes të cilëve…
Ligjvënësi Eliot L. Engel, i bëri thirrje departamentit amerikan të shtetit që ta shndërrojë drejtësinë për viktimat e luftës së…
Kryeministri edhe këtë herë ka kërkuar që në procesin e dialogut me Serbinë të marrin pjesë edhe Shtetet e Bashkuara…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një intervistë në RTV21. Kryeministri edhe më herët ka kërkuar që në procesin…
Qeveria e Kosovës ka vendosur tarifë doganore 100 për qind edhe për markat ndërkombëtare që prodhohen në Serbi dhe Bosnje-Hercegovinë,…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!