Qeveria e Kosovës pasi ka miratuar Projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit Shtetëror të Republikës së Kosovës në…
Tre persona u arrestuan në një klub nate në Mafalda di Rubano të Italisë, midis të cilëve edhe një shqiptar.…
Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka lindur fëmijën e saj të parë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ditën…
Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të largohet. Haradinaj, i është…
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka ftuar në një takim Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Ekipin Negociator, si dhe përfaqësuesit e…
Katër hajdutë shqiptarët rrezikuan jo vetëm karabinierët por edhe shoferët e tjerë, në përpjekje për t'u arratisur. Hajdutët të moshave…
Një i ri shqiptar u arrestua nga karabinierët italianë natën e kaluar në Anagni. Shqiptari i arrestuar për shitje të…
Qeveria e Kosovës nuk po zmbrapset sa i përket sanksioneve që po i merr për shtetin serb. Në mbledhjen që…
Studentët e Universitetit të Prishtinës kanë zhvilluar sot protestë para zyrave të BE për të kërkuar liberalizim të vizave. Parlamenti…
Punëtorët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës grevën e filluan një javë më parë, më 7 dhjetor. Ata kërkuan ngritjen…
Ambasada e SHBA-së në Prishtinë  kërkon nga dy partitë opozitare, LDK-së dhe LVV-së, të përfshihen në dialogun me Serbinë. Përfaqësia…
Një emigrant shqiptar në Greqi ka shumë shanse të zgjidhet deputet në parlamentin grek. Fatos Malaj, ndërmjetës ndërkulturor në qendrën…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!