Ka shkruar në 39 numri i personave që u gjendën në godinat ku ndodhi shpërthimi i tubacioneve të gazit në…
Një ngjarje e rëndë është raportuar në Karakas të Venezuelës, teksa konsulli grek është gjetur i vdekur në dhomën e…
Shtetet e Bashkuara i bënë një paralajmërim Iranit të enjten kundër lëshimit të planifikuar të tre raketave, veprim që do…
Ish kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski nuk është arratisur përmes pikave kufitare zyrtare të Shqipërisë, raporton portali maqedonas sdk.mk duke cituar…
Rrjeti i Sigurisë së Aviacionit ka paraqitur një raport për aksidentet ajrore të regjistruara më 2018. Sipas raportit 2018-ta pati…
Katër persona të maskuar dhe me armë kanë arritur të grabisin  një furgon të blindur që transportonte rreth 2 milionë…
Të paktën 6 persona humbën jetën dhe 16 të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë…
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka ftuar udhëheqësit demokrat e republikan të Kongresit në atë që Shtëpia e Bardhë e…
Mediat ruse raportojnë se 7 persona kanë humbur jetën nga shembja e 48 banesave si pasojë e një shpërthimi të…
  Tre persona, dy kalimtarë dhe një polic, janë goditur me thikë nga një burrë në stacionin Victoria të Manchester,…
Viti i Ri 2019 ka mbërritur në Zelandën e Re. Një spektakël i madh fishekzjarrjesh është zhvilluar për të gjithë…
Një alarm për bombë ka tronditur të gjithë Athinën. Mediet greke bëjnë me dije se në adresë të televizionit ANT1…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!