Pas gati dy vite në presidencë Donald Trump e ka bërë vizitën e tij të parë në një zonë lufte…
Pas vendimit të Donald Trump për të mbyllur pjesërisht qeverinë, ka reaguar edhe Ambasada Amerikanë në Tiranë. Ambasada Amerikane në…
Irani tha të mërkurën se eksportuesit privatë nuk kanë pasur asnjë problem të shesin naftë iraniane dhe se 3 milionë…
Një Gjykatë në Rusi e dënoi më gjashtë vjet burg gazetarin, Aleksandar Valov, pasi e shpalli fajtor për zhvatje. Gazetari…
Presidenti Trump vizitoi të mërkurën forcat ushtarake amerikane në Irak, një udhëtim surprizë dhe vizita e parë që u bëhet…
Zgjedhjet presidenciale në Afganistan, të planifikuara të mbahen në prill, do të shtyhen për disa muaj. Ky vendim është marrë…
2018-a u quajt Viti i Gruas, pasi një numër rekord grash u zgjodhën në organe legjislative kombëtare, shtetërore e vendore…
Një grua argjentinase e rrëmbyer në vitet 1980 na trafikantët e qenieve njerëzore është ribashkuar me familjen e saj pas…
Një tërmet është regjistruar paraditen e sotme në Greqi, ku lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.1. Sipas Institutit të Gjeodezisë…
Një familje australiane nuk priste që për Krishtlindje të kishte një “mysafir” të paftuar në shtëpinë e tyre. Ata kanë…
Protestat në Hungari kundër rregullores për orët e punës jashtë orarit nuk po ndalen. Demonstruesit e kanë shpallur 2019 “vitin…
Me këmbënguljen dhe vullnetin e duhur, nuk ka probleme që nuk zgjidhen. Madje, disa herë, njerëzit janë aq shumë inovativë…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!