Duket se këtë vit po rikthehen sërish në trend shumë stile që për pak kohë u zhdukën. Për vjeshtën dhe…
Halloween është një festë vjetore që festohet në 31 Tetor të çdo viti dhe sipas Live Science kjo festë daton…
Të rinjtë e prekur nga HIV tani kanë jetëgjatësi pothuajse të zakonshme për shkak të përmirësimeve në trajtimet, thotë një…
Siç dihet mbretëria funksionon sipoas disa rregullave, dhe protokolleve por disa prej tyre disa herë i thyejnë ato. Po flasim…
Ndonëse, duket sikur vera është ulur këmbëkryq tek ne, për të mos u larguar edhe për pak kohë, sërish një…
Adelina vjen si 'Mbretëresha e akullt' në fotografitë me të birin. Këngëtarja ka pozuar para aparatit të Rezarta Shkurtës. Adelina…
Ky burrë në video nuk është as i pari e as i fundit që ka frikë nga injeksioni, por mënyra…
Cilat janë dy shenjat më me fat për sot? VIRGJERESHA Falë diellit sot do dini çfarë fushe të privilegjoni de…
Hulumtimet kanë treguar se ata që pinë cigare vetëm para se të shkojnë në shtrat janë shumë të lodhur të…
Nëse dëshironi të jetoni i qetë dhe i lumtur, duhet që disa lloje njerëzish të mos i mirëprisni në jetën…
Kur ndiheni shumë të lodhur, patjetër që mund të ndiheni edhe sikur ju mungon kapaciteti i trurit. Tani, një studim…
Femrat jetojnë 5 vjet më shumë se meshkujt.E padrejte.   Në moshën pesëdhjetë vjec, unë jam tashmë praktikisht paketim për…

Lajmet e fundit

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Globi

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Shefi ekzekutiv i kompanisë së automobilëve, 'Nissan', Carlos Ghosn, është arrestuar pasi një hetimi dhe ku u dol në përfundimin se për disa vite me radhë ka fshehur të dhënat...

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Kulturë

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Gjirokastra për 7 ditë më radhë u kthye në kryeqendrën e teatrit. Në qytetin e gurtë u mbajt edicioni i parë i festivalit "Takimi i Teatrit Kadri Roshi" ku fituese...

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Aktualitet

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Situata e reshjeve të dëborës në zonën e Korçës është problematike. Një tjetër ortek dëbore ka rënë në zonën e Dardhës, duke shkaktuar probleme.Në vendin e njohur me emrin ‘Muri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!