Raporti i gjinisë, apo raporti gjinor, është një term demografik që i referohet raportit të meshkujve me femrat në një…
Moti vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme duke sjellë shira të izoluar në zonat Lindore gjatë pjesës…
Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 5 maj 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të…
Krijohet në laborator embrioni i parë plotësisht artificial. Kjo do të thotë se u nuk u gjenerua nga qelizat riprodhuese…
Edhe ditën e nesërme, meterologët parashikojnë reshje shiu në shumicën e qarqeve të vendit. RESHJET Sipas IGJEUM: Sot pasdite (e…
Në Indi një 13-vjeçare vuan nga një sëmundje e rrallë, e cila i ka vënë asaj noftën “Vajza-Gjarpër”. Vedika Gupta…
E dini që ekziston një vitamin në disa fruta që ndihmon të mbani mend ëndrrat. Shkencëtarët pohojnë se konsumimi i…
Ashtu siç u parashikua edhe nga meterologët disa ditë më parë, kanë filluar reshjet e dendura të shiut në Tiranë.…
Nëse keni menduar se jeni vonë për martesë, duhet të lexoni patjetër këtë artikull. Një analizë nga Nicholas Wolfinger, një…
Me rritjen e temperaturave një siklet më vete është djersitja, e sidomos në pjesën e sqetullave, kur dalin dhe njolla…
1. Ekzagjerime Gënjeshtarët pëlqejnë përshtypjen e dëgjuesit, kështu që gjithkush ekzagjeron herë pas here. Për shembull, ata mund të pretendojnë…
Mjekët shpesh i dëgjojnë pacientët e tyre të ankohen për djersitjen gjatë natës. Nëse është shumë nxehtë në dhomën e…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!