Nëse je familjare me profile të ndryshme Instagram-i, të cilat vazhdimisht japin këshilla bukurie, me shumë mundësi, duhet ta kesh…
Nuk është sekret që meshkujt i shprehin ndjenjat e tyre ndryshe nga femrat. Nëse një grua e shpreh me sy…
Në 1962-in, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, si si burra dhe gra të ndryshëm mund të formonin çifte harmonikë.…
1. Aktorë si Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Bale, Macaulay Culkin dhe Mattheë Mçonaughey morën pjesë në audicione për rolin…
Xhiron e botës po bën një video që vjen nga India, ku shihet se si femrat rrihen me kamzhik për…
Shpesh vajzat janë në dilemë nëse duhet të bëjnë një ndryshim në ‘look’ apo jo. Ndonjëherë është e vështirë të…
Plot 110 vjet pas mbytjes, “Titaniku” do të kthehet sërish në lundrim në ujërat mes Britanisë së Madhe dhe Nju-Jorkut.…
Shumica e atyre që njohin, por mbase edhe ën vetë mund të bëjmë pjesë në personat që e mbajnë celularin…
Tre ditë më parë, një çift i sapomartuar humbi jetën gjatë një aksidenti ajror, pak orë pasi kurorëzoi dashurinë. Ngjarja…
Shumë vajza e kanë zakon t’i mbajnë flokët gjithë kohës të kapur. Për pjesën më të madhe kjo është një…
Shumë çifte janë ndarë vetëm nga kokëfortësia se cili duhej të shkruante i pari. Femra, nëse jeni diku ku ndiheni…
Romantike, feminile dhe super chic, fundet e tylit janë konsideruar si trendi i ri i sezonit vjeshtë-dimër dhe pasi e…

Lajmet e fundit

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Globi

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Shefi ekzekutiv i kompanisë së automobilëve, 'Nissan', Carlos Ghosn, është arrestuar pasi një hetimi dhe ku u dol në përfundimin se për disa vite me radhë ka fshehur të dhënat...

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Kulturë

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Gjirokastra për 7 ditë më radhë u kthye në kryeqendrën e teatrit. Në qytetin e gurtë u mbajt edicioni i parë i festivalit "Takimi i Teatrit Kadri Roshi" ku fituese...

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Aktualitet

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Situata e reshjeve të dëborës në zonën e Korçës është problematike. Një tjetër ortek dëbore ka rënë në zonën e Dardhës, duke shkaktuar probleme.Në vendin e njohur me emrin ‘Muri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!