Pritej të vinte në Shqipëri si ambasadore, por Kongresi amerikan mësohet se ka bllokuar kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec duke…
Nga Ilir Nikolla Rëndom bëhen plane për ndryshime çdo vit të ri kalendarik dhe planifikohen biznese të reja, fitime të…
Nga Mishel Koçiu Epsheve te kryeministrit për protagonizëm, iu shtua dhe një ledhatim tjetër: Plotësimi i pjesshëm, në forme traileri…
Nga Dritan Laçi/Meqenese Edi Rama u mor sot publikisht me Aldo Bumçin që sipas tij ishte një hata për Shqipërinë…
Edi Rama ka dalë sot dhe po çudit gjithë dynjanë. Është duke bërë një bilanc të vitit 2018, një bilanc…
Nga Kastriot Islami 1-Më së fundmi, dhe fatmirësisht, është bërë e qartë për shumicën e shqiptarëve por edhe për shumë…
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka thirrur sot në një takim drejtuesit kryesorë të policisë së shtetit. Mbas nje fjalimi…
Nga Petrit VASILI Integriteti moral e profesional dhe zbatimi i ligjit ishin shtyllat e supozuara parimore të Reformës në Drejtësi. Reforma,…
Festa te trishta,qe nuk i meritojme!!! Gjithkund trishtimi e ka bere te veten. As festat nuk i kurseu.Viti i Ri…
Nga Fahri Balliu Në ndryshim nga të gjithë karrierat e politiaknëve, liderëve të politikës shqiptare, ky njeri, kryeministri Edi Rama,…
Beogradi është pushtuar këto kohë nga protesta dhe demonstrata të jashtëzakonshme kundër Vuçiç-it dhe politikës së tij putiniste, në përndjekje…
“Unë se kam ditur se është vjedhur” kështu përgjigjet Rama gjithmonë që në media plas skandali i radhës së qeverisë…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!