“Salvini shemb shtepitë e mafiozeve, Rama të qytetareve”. Kështu është shprehur së fundmi kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit…
Kreu i PD, Lulzim Basha tha në Forumin “Studentët për qeverisjen e mirë” se projekti për Unazën e Re është…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i ftuar në Forumin Kombëtar “Studentët për Qeverisjen e mirë” ku foli për…
Pak ditë më parë deklarata zyrtare e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, riktheu me të drejtë në skenën…
Partia Demokratike dhe opozita do të jenë në krah të banorëve të “Unazës së re” deri në zgjidhjen e problemit…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi vizitën zyrtare në Kroaci dhe zhvilloi në Bashkinë e Zadarit, një takim me Presidenten…
Banorët e Laprakës do të solidarizohen në ndihmë të banorëve të zonës së Unazës së re dhe do të protestojnë…
Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar duke komentuar ne rrjetin e tij social facebook situatën e ekonomisë në…
Kërcenimi me jetë i deputeti i PD-së, Ervin Salianji pas denoncimit të bërë po  hetohet nga ana e institucioneve përkatëse…
Krimi ne Shqiperi qeverise. Guximi i tij ka shkuar deri atje se tashme me garancine e pushtetit kercenon hapur kedo…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në një postim në faqen e tij në Facebook pas një fotoje që ka publikuar…
Kryetarja e Lëvijes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me deklaratat…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!