Zëdhënësia e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka denoncuar para pak minutash kreun e Bashkisë Tiranë Erion Veliaj si mashtrues dhe…
Çdo ditë e më shumë dalin video të Edi Ramës dhe Erion Veliajt që në kohë fushate i kanë premtuar…
Deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, në lidhje me Buxhetin…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një denoncim, duke thënë se një punonjëse që doli sot me Ramën…
Një megagrabitje nga qeveria, e ka cilësuar kreu i grupit parlamentar i LSI-së, projektin e ”Unazës së Re”. Në një…
“Votimi kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL nuk është gjë tjetër veçse mbajtja gjallë e armiqësisë në vend të pajtimit,…
Kreu i qeverisë, Edi Rama ka reaguar lidhur me projektin e Unazës së Madhe, duke thënë se banorët po bëhen…
Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, nëpërmjet një dalje për mediat ka denoncuar faktin që anëtari i…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video ku duket policia e Shkodrës e cila dhunon një qytetar.…
Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka bërë një deklaratë të fortë sonte në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24. Duke…
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka deklaruar se Edi Rama ka dalë kundër SHBA-së duke mbrojtur Saimir…
Partia Demokratike do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarët e degëve nga 23 nëntori deri më 2 dhjetor. “BalkanWeb” ka siguruar…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!