Me Edi Ramën kryeministër dhe ministra e zyrtarë që bëjnë servilin edhe kur nuk duhet, ka ndodhur çudia e radhës. Për…
Përplasjet dhe incidentet e prodhuara gjatë seancës së kësaj të enjteje në Parlament kanë shtyrë Byronë e Kuvendit të përjashtojë…
Shkrimtari Ilir Demaliaj, i pranishëm në emisionin 360gradw të Artur ZHEJI-t u shpreh ballkani po kalon një moment të vështirë…
Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho është shprehur të enjten në darkë se kryeministri Edi Rama duhet…
Deputetja e LSI, Kejdi mehmetaj e ftuar në emisionin 360 grade në ora news, ka bërë një deklaratë në lidhje…
Klevis Balliu, Deputet i Partisë Demokratike, gjatë emisionit 360grade të Artur ZHEJI-t tha se Rama kërkon falje, por nuk vepron.…
Deputetja e partisë Demokratike Dhurata Çupi ka reaguar në lidhje me situatën e sotme në parlament dhe për sjelljen e…
Gjatë intervistës me ish kryeministrin Sali Berisha, gazetares Mirela Milori i shkau një tështimë. Diçka që na ndodh shpesh të…
Ish-Kryeministri Sali Berisha është pyetur në studion e Abcnews lidhur me letrën e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla drejtuar Kongresit amerikan. “Në…
 Partia Demokratike do të mbledhë kryesinë të shtunën në orën 18:00. Kryesia do të mblidhet pasi grupi i punës ka…
Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se reforma në drejtësi nuk ekziston pasi Edi Rama i ka marrë të tëra. Gjatë intervistës…
Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se seanca e së enjtes në Kuvend ishte historike. Në një intervistë në studion e ABC…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!