Fitorja ndaj Laçit nuk ishte aspak rastësi, me Flamurtarin që mposht edhe Kamzën. Në stadiumin "Flamurtari" të Vlorës, kuqezinjtë kanë…
Laçi ka mundur me lehtësi Tiranën me rezultatin 2-1. Kurbinasit kanë mbyllur takimin që pjesën e parë duke shënuar dy…
Ai sot është një prej futbollistëve më të njohur të kontinentit dhe sigurisht një prej më të pasurve. Duke dhënë…
Sfida mes Partizanit dhe Kukësit është mbyllur në barazim pa gola në “Selman Stërmasin” pa tifozë pas ndëshkimit të të…
Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm…
Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën…
UEFA jep vendimin për Milanin për mosrespektim të rregullave të Fair Play-t Fiananciar. Nëse klubi kuqezi nuk do të arrijë…
Cristiano Ronaldo ka pranuar se do të ishte keq për të humbur në derbin e qytetit të Torinos, derisa ai…
Në çdo intervistë, Foto Strakosha flet me emocione për të birin dhe shpesh vihet në vështirësi. Arsyeja? E thjeshtë, është…
Në prag të ndeshjes ndaj Partizanit, zëvendës trajneri i skuadrës së Kukësit, Rraman Hallaçi, në konferencën për shtyp përpara gazetarëve…
Milan pritet të dënohet sot nga UEFA për shkak të shkeljes së rregullit financiar. Skuadra italiane disa herë ka apeluar…
​Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve, dhe tanimë dihen…

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!