Pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë, Kombëtarja shqiptare zbret sonte sërish në fushë ku do përballet në një ndeshje miqësore…
Shqipëria kërkon trajner për eliminatoret e Euro 2020. Sido që të shkojë ndeshja me Uellsin, pavarësisht rezultatit që do të…
Sulmuesi uruguaian i Paris Saint-Germainit, Edinson Cavani, i ka mohuar spekulimet se ai e ka një marrëdhënie të tensionuar me…
Lionel Messi i ka shënuar aq shumë gola të jashtëzakonshme, saqë është e vështirë ta zgjidhesh më të mirën, por…
Spanja kërkon të krijojë një bashkëpunim me Portugalinë dhe Marokun për të pritur Kupën e Botës 2030, deklaroi sot kryeministri…
Humbja e thellë 4-0 e pësuar ndaj Skocisë në “Loro Boriçi” të Shkodrës ka rritur presionin mbi trajnerin Panucci, që…
Miqësorja ndaj Uellsit do ta gjejë Panuçin jo vetëm me probleme psikologjike për lojtarët, që vijnë pas humbjes 4-0, por…
Kupa “Pavarësia 2018″, do të zhvillohet në qytetin e Korçës. Federata Shqiptare e Futbollit, organizatorja e këtij turneu mbarëkombëtar, për…
Gazeta e përditshme me e madhe sportive në Itali, “Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar kombëtares…
Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj…
Zbulohet programi i FSHF-së për seleksionimin e lojtarëve të rinj në vendin tonë, por edhe në Greqi, Itali dhe Zvicër,…
Shpresat po përballen me probleme dëmtimesh edhe pse kanë vetëm ndeshje miqësore ndaj Maltës. Gjatë takimit të fundit, ishte talenti…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!