Kërkesa për zgjedhje të parakohshme parlamentare është e drejtë legjitime, por nevojitet demokratizim dhe ndryshime brendapartiake në VMRO-DPMNE. Ky është…
Prof.Sami Repishti Sot, unë baj thirrje të gjithëve: anëtarsohuni në Federatën VATRA; ndihmoni Kryesinë e Vatrës dhe editorin e dedikuem…
Universiteti i Tetovës, organizoi ceremoninë e hedhjes së kapelave për studentët e gjeneratës 2017/2018. Rreth njëmijë studentë të këtij universiteti,…
Në Kosovë, autoritetet thonë se çdo vit rritet numri i qytetarëve që po heqin dorë nga shtetësia e vendit. Vetëm…
Forca të armatosura të ushtrisë së Serbisë së bashku me pjesëtarë të xhandarmerisë serbe janë vendosur që nga mëngjesi i…
Eliza Hoxha, artistja kosovare që në fillimet e saj publiku e njeh si këngëtare më pas si fotografe e piktore,…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se nuk është aspak i befasuar nga heqja e roaming-ut mes…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova do të pranojë pajtimin me Serbinë, në këmbim të njohjes nga…
Gazeta serbe “Novosti” shkruan se presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka hedhur poshtë një dokument pune, lidhur me zgjidhjen e çështjes…
Javët e ardhshme pritet të rinisë aplikimi i tarifës së kalimit në Rrugën e Kombit, pagesë që u pezullua pas…
Disa mijë përkrahës të opozitës maqedonase protesuan të shtunën në mbrëmje para ndërtesës së qeverisë duke kundërshtuar mundësinë e ndryshimit…
Zyrtarët e lartë të Qeverisë së Kosovës shprehen të bindur që viti 2018 do të jetë pozitiv në drejtim të…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!