Bazuar në shenjën tuaj të horoskopit, ja çfarë ju bën të lumtur

E Enjte, 06 September 2018 22:07

Përveç karakteristikave që ju bëjnë të veçantë nga njëri-tjetri, kjo është ajo që ju bën të lumtur për atë që jeni.

Dashi: Sfidat

Nuk ka asgjë që Dashi pëlqen më shumë se sfidat. Kjo është shenja e parë që kërkon të vendosë baste, të ndërhyjë në një debat, të vrapojë në një maratonë ose të provojë diçka të re. Ata nuk i pranojnë sfidat vetëm për adrenalinë, por mbi të gjitha për ndjesinë e të qënit të çmuar nga të tjerët.

Demi: Qetësia

Demi ka nevojë të ketë një jetë të qetë. Kjo shenjë ka nevojë për ndjesinë e paqes dhe rehatisë. Ata kërkojnë t’i marrin gjërat shtruar dhe të kenë stabilitet në jetën e tyre. Nëse kanë gjetur dikë kujt t’i besojnë, ushqim të mirë dhe dashuri, i bën ata të lumtur.

Binjakët: Komunikimi

Nëse ata nuk përfshihen në një bisedë interesante, atëherë me siguri janë duke lexuar, shkruar, dërguar mesazhe etj. Binjakët kanë nevojë konstante të flasin dhe jo detyrimisht për veten. Ata shpërqëndrohen lehtë dhe shpeshherë janë të përfshirë në imagjinatën e tyre, kjo është një nga ato gjëra që i bën të lumtur.

Gaforrja: Përqafimet e ngrohta

Më shumë se çdo gjë në botë, Gaforret kanë nevojë të ndihen të vlerësuar dhe kërkojnë gjithmonë që dikush të kujdeset për ta. Nëse kanë rreth tyre njerëz të dashur që iu kuhstojnë atyre vëmendje dhe i trajtojnë mirë, atëhere kjo mjafton për të qënë të lumtur.

Luani: Komplimentat

Luanët njihen si persona me karakter të fortë dhe shpesh krenare. Nëse iu bën atyre një kompliment të sinqertë, është njësoj si të ushqesh një qen rruge. Nuk ka kënaqësi më të madhe për ta kur punae tyre dhe vetë ata janë të vlerësuar.

Virgjëresha: Mirënjohja

Në mënyrë që Virgjëreshat të jenë në shërbim të të tjerëve duhet të vlerësohen nga prej tyre si persona inteligjentë. Nëse iu thoni se janë të nevojshëm për të tjerët dhe puna e tyre vlen vërtet atëhere do i bëni të lumtur dhe gati të bëjnë gjiçka për ju.

Peshorja: Harmoni

Ata nuk janë fansa të sherreve dhe shpesh evitojnë debatet. Nëse në jetën e tyre ka paqe dhe harmoni me personat nga të cilët rrethohen atëhere për peshoret jeta është e bukur.

Akrepi: Privatësia

Nëse Akrepat nuk i pyesni për jetën e tyre private atëherë çdo gjë do të shkojë në rregull. Ata kanë natyrë misterioze dhe shpesh e zgjedhin vetë se kur dhe me kë të flasin hapur.

Shigjetari: Aventurat

Shigjetarët kanë nevojë të vazhdueshme për të eksploruar. Nëse ata përfshihen gjithë kohës nëpër udhëtime apo sporte ekstreme apo çdo gjë tjetër që iu duket interesante për t’u provuar është njësoj sikur të kenë gjetur kuptimin e jetës.

Bricjapi: Respekti

Ata kërkojnë respekt në çdo moment. Edhe brenda familjes ata kërkojnë të jenë gjithmonë personat tek të cilët mund të mbështetesh dhe e konsiderojnë veten si më të pjekurit, gjë që në fakt është mëse e vertetë.

Ujori: Personaliteti

Ujorët duan të njihen si shenja më unike dhe më veçantë e horoskopit. Ata e jetojnë jetën sipas standarteve të tyre dhe iu pëlqen të përfshihen në biseda të thella.

Peshqit: Vetmia

Peshqit kanë një imagjinatë të shfrenuar dhe shpeshherë kënaqen me vetminë e tyre, të cilën e shfrytëzojnë nëpërmjet gjërave artistike. Kështuqë faljuni atyre kohën që ju duhet për të menduar vetëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Globi

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Shefi ekzekutiv i kompanisë së automobilëve, 'Nissan', Carlos Ghosn, është arrestuar pasi një hetimi dhe ku u dol në përfundimin se për disa vite me radhë ka fshehur të dhënat...

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Kulturë

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Gjirokastra për 7 ditë më radhë u kthye në kryeqendrën e teatrit. Në qytetin e gurtë u mbajt edicioni i parë i festivalit "Takimi i Teatrit Kadri Roshi" ku fituese...

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Aktualitet

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Situata e reshjeve të dëborës në zonën e Korçës është problematike. Një tjetër ortek dëbore ka rënë në zonën e Dardhës, duke shkaktuar probleme.Në vendin e njohur me emrin ‘Muri i...

Sondazh

Nothing found!