Berisha publikon videon: Një isopolifoni për Edramën!

Premte, 11 Janar 2019 14:32

Studentët të cilët janë ngujuar në mjediset e Universitetit të Tiranës i kanë thurur një këngë kryeministrit Edi Rama.

Video është publikuar në rrjetin social Facebook nga ish-kryeministri, Sali Berisha.

Vargjet e këngës

Dëgjoni ç’ka thënë i gjati,

na tha ngelësa, na tha qen

herë pengmarrës, herë qorra,

gjë pa thënë nuk na ka lënë.

E na flet për edukatë,

i gjati kryeministër,

nesër do të na thotë gomerë,

kërkon të na vërë kapistër.

Jepi Edvin kryetari,

një për një të gjithë na shaj,

Ne të gjithë jemi fajtorë,

vetëm ti nuk paske faj.

S’jemi ngelës, s’jemi qen,

s’jemi dele siç do ti,

për 8 pikat kemi dalë,

do ti marrim një për një.

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 14:32

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!