Europa League/ 3 shqiptarë titullarë te Lacio, ja sfidat e tjera

E Enjte, 08 November 2018 18:00

Do të luhen mbrëmjen e sotme 24 takimet e vlefshme për raundin e 4-t të grupeve në Ligën e Europës. E gjithë vëmendja është te skuadrat e mëdha si Milani, Arsenali, Çelsi apo dhe Lacio që janë dhe pretendentet kryesore për ta fituar trofeun e dytë më të rëndësishme për klube pas Ligës së Kampionëve.

Astana-Jablonec dhe Feberbahçe-Anderleht janë 2 sfidat e para që ngritën siparin e kësaj mbrëmje. Këto 2 përballe janë të vlefshme për grupet K dhe D. Ndërkohë në orën 18:55 do të jetë radha e Lacios, Çelsit, Sevijas.

Në sfidën përballë Marsejës, trajneri lacial, Simeone Inzagi ka vendosur të hedhë në fushë nga minuta e parë 3 shqiptarët, Thomas Strakosha, Valon Berisha dhe Riza Durmishi.

Ndërkohë për sa i përket Eros Grezdës, mesfushori nuk është preferuar nga trajneri i Rejnxhërsit në formacionin  titullar në transfertën ndaj Spartakut të Moskës, teksa pritet të marrë disa minuta në pjesën e dytë.

Ora 21:00 do të kulmojë me përballjen Betis-Milan, teksa kuqezinjtë do të tentojnë të hakmerren pas humbjes 1-2 në shtëpi ndaj spanjollëve të Betis. Sfidë tepër interesante pritet të jetë dhe ajo mes Arsenalit dhe Sportingut.

Lacio 470x459

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!