Vllaznia i përgjigjet Erzenit, “dajak” Burrelit në Shkodër

Diel, 02 December 2018 16:31

Vllaznia i është përgjigjur Erzenit dhe Dinamos dhe pas fitores 3-0 ndaj Burrelit e ka çuar sërish në katër pikë diferencën me shijakasit e vendit të dytë. Skuadra kuqeblu kishte hyrë në fushë me objektivin e qartë për të fituar.

Goli u kërkua që në fillim dhe vonoi disia, pasi vetëm në minutën e 39-të të takimit u zhbllokua gjithçka në stadiumin “Loro Boriçi”. Ishte sulmuesi brazilian Zhunior ai që shënoi për Vllazninë dhe shkodranët shkuan në dhomat e zhveshjes në epërsi.

Pjesa e dytë nisi me një gol të shpejtë të Ignat. Mbrojtësi rumun qetësoi shpejt kuqeblutë, që vijojnë të qetë rrugëtimin e tyre për t’u rikthyer në Superiore. Seria e golave nuk ishte mbyllur, pasi edhe kapiteni Gilman Lika provoi të realizonte në portën e Burrelit.

Me rezultatin 3-0 u mbyll i gjithë takimi dhe Vllaznia shkoi në kuotën e 28 pikë, duke kryesuar renditjen pas 11 javëve kampionat. Burreli mbetet i parafundit, me 9 pikë të grumbulluara deri më tani.

KATEGORIA E PARË – JAVA 11
E diel. më 2 dhjetor 2018, ora 14:00

Vllaznia-Burreli 3-0
Shënues: Zhunior 39’, Ignat 49’, Lika 73’

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!