Thuajse një milion peshq kanë ngordhur në brigjet e një sistemi të rëndësishëm lumenjsh, në Australinë e përfshirë nga thatësirat,…
Presidenti i SHBA-se, Donald Trump paralajmëroi ashpër Turqinë se do ta shkatërrojë  ekonomikisht nëse sulmon forcat kurde mbas tërheqjes së…
Kryeministri grek, Alexis Tsipras po bën thirrje për një votëbesim për qeverinë e tij, pasi aleati i tij doli të…
Të paktën 21 minatorë kanë vdekur pas shembjes së një miniere karboni në veri të Kinës. Sipas mediave kineze, aksidenti…
Policia ka bërë me dije se tre skiatorë kanë humbur jetën dje dhe një tjetër rezulton i zhdukur, për shkak…
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, paralajmëroi se kompanitë e përfshira në projektin rus të gazit, Rrjedha e Veriut 2,…
Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, ka paralajmëruar deputetët se dështimi i planit të saj për të dalë nga Bashkimi Europian,…
Është arrestuar në Bolivi terroristi i njohur italian Cesare Battisti, njoftoi këshilltari i presidentit brazilian, Jair Bolsonaro. Në dhjetorin e…
Ministri i Mbrojtjes në Greqi, Panos Kamenos ka dhënë dorëheqjen. Ministri dhe njëkohësisht lideri i partisë ANEL, Panos Kammenos ka…
Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e…
Katër persona kanë humbur jetën pas një shpërthimi në një pastiçeri në Paris. Dy nga viktimat janë zjarrfikës, që po…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!