Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të dërgojnë terroristë të dyshuar të kapur në fushat e betejës në objektin e…
Më 3 maj, Komisioni Evropian paraqiti projekt-buxhetin e tij për vitet 2021-2027. Propozimi ende nuk është diskutuar mes 27 shteteve…
 Një elefant i egër ka sulmuar kampin më të madh dhe më të dendur të refugjatëve në botë atë të…
Gjashtë shqiptarë janë dënuar nga Gjykata e Esbo në Finlandë për trafik droge, armëmbajtje dhe vrasje të mbetur në tentativë.…
Papunësia në Shtetet e Bashkuara ka rënë nën 4 për qind në muajin prill, si rezultat i hapjes së 164,000…
Ka shpërthyer një vullkan në ishujt  Hawaii, pasi kishte shumë ditë që nxirrte squfur dhe tym. Vullkani quhet  “Kilaueas “…
Një gropë gjigante, sa thellësia e një ndërtese gjashtë-katëshe dhe gjatësia e dy fushave të futbollit është hapur në një…
Një 38 vjeçar kosovar është shpallur fajtor nga Gjykata e Vjenës, pasi akuzohej për vrasje. Nëmuajin gusht të vitit të…
Protestuesit palestinezë janë mbledhur përgjatë kufirit mes Gazës dhe Izraelit për të gjashtën javë radhazi. Demonstrata e së premtes kërkon…
Christopher Clay Rudd, ishte akuzuar për drogë dhe po merrte vendimin në në gjykatën e Spanish Fork. Por,  ka rënë…
Irani nuk pranon rinegocimin e marrëveshjes së arritur në 2015-ën e kërcënon të rinisë pasurimin e shumëdiskutuar të uraniumit. Deri…
Në disa shtete në Afrikë, si Malawi, besimi tek magjia është aq i theksuar sa vijojnë me flijimet njerëzore. E…

Lajmet e fundit

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Aktualitet

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Biblioteka e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vuan nga mungesa e librave. Kjo përkthehet në kosto të konsiderueshme për xhepat e studentëve të cilët detyrohen të blejnë botimet që...

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!