Duket se situata politike nuk paraqitet shumë e volitshme as në Armeni, pasi opozita ka dalë kundër lëvizjeve të reja…
Alienët nuk gjenden akoma pasi truri njerëzor nuk është mjaftueshëm I fuqishëm për t’I perceptuar ato, thotë një shkencëtar pas…
Festa e fitores së skuadrës së futbollit të kryeqytetit të Italisë, mbrëmjen e djeshme ka qenë shumë e zjarrtë. Triumfi…
Ushtarët amerikanë duke i thënë mirupafshim të dashurave të tyre përpara se të shkonin në Egjipt 1963 Olive Oatman ishte…
Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka reaguar pas sanksioneve kufizuese që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur ndaj Rusisë.…
Duket se mardhëniet midis Rusisë dhe SHBA-së kanë arritur pikun e tyre të acarimit. Në një shkrim të Daily Mail…
Një gjykatë në Beograd dënoi shtatë persona me nga 7.5 deri në 11 vjet heqje lirie nën akuzat për financim…
Gjashtë turqit e depërtuar nga Kosova në Turqi kanë përfunduar në Gjykatën e Stambollit pasi përfunduan procedurat në Departamentin e…
Stafi i spitalit rus, ku humbi jetën pas dhimbjesh të tmerrshme 28-vjeçarja Ekaterina Fedyaeva, do të përballet me gjyqin. Rasti…
Tragjedi e vërtetë në Algjeri, ku një avion ushtarak u rrëzua pak pasi u ngrit nga pista. Ministria e Mbrojtjes…
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimeve ruse se secila raketë amerikane që do të godasë Sirinë…
Ish-drejtuesi i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbaçov, ka dhënë deklaratën e tij për situatën e ndezur politike mes SHBA-së dhe Rusisë.…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!