Turqia ka kryer sulme ajrore në veri të Irakut, ku ka “neutralizuar shtatë terroristë", ka njoftuar sot Ministria e Mbrojtjes…
Në provincat turke policia ka kryer kontrolle ndaj të dyshuarve si përkrahës të lëvizjes Gylen. Ankaraja bën përgjegjës Gylenin për…
Fushata për zgjedhjet europiane po troket. Kandidati i partive popullore europiane për president të Komisionit Europian Manfred Weber paralajmëroi përballje…
Prej disa javësh refugjatët përpiqen që nga Franca përmes Kanalit të La Manshit të kalojnë në Britaninë e Madhe. Itinerari…
Kancelarja gjermane Angela Merkel të enjten dhe të premten e ardhshme më 10 dhe 11 janar do të qëndrojë për…
Moti i keq ka goditur thuajse të gjithë Europën. Në Poloni tre metereologë mbetën të bllokuar nga dëbora në një…
Protestuesit me jelekë të verdhë po demonstrojnë në Paris për të tetën të shtunë me radhë, megjithëse presidenti francez ka…
Kisha Ortodokse e Ukrainës ka fituar pavarësinë dhe është shkëputur nga Kisha Ruse, duke shënuar një ndarje historike. Patriarku Bartholomew,…
Një kinema gjermane shkaktoi zemërim mes anëtarëve të partisë Alternativa për Gjermaninë pasi i ofroi hyrje të lirë në shfaqjen…
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka reaguar sërish për taksat e vëna nga Kosova, duke theksuar se nuk do të…
Një studim i ri ka arritur në përfundimin se për shumë gjermanë është e pranueshme që shpenzimet e qeverisë të…
Hakerat kanë sulmuar të dhënat e qindra politikanëve. E prekur është edhe Angela Merkel dhe të gjitha partitë. Përveç AfD-së.…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!