Zonja Edita Tahiri dhe zotëria qe rreh gratë

E Enjte, 10 Janar 2019 16:23

Kreu  i organizates Rilindje, me detyrën kryeministër i quajtur Edi Rama nuk po e kapërdinë dot faktin e refuzimit të dekretimit si ministër të Jashtë të Genc Cakajt nga Presidenti dhe akoma me keq po humb toruan dhe bëhet edhe më i papërgjegjshëm se sa është me ata që mbështetin Metën. 

Thuajse të gjithë i kanë dhënë të drejtë Presidentit Meta, dhe njëra prej tyre është edhe një zonjë e nderuar në Kosovë, politikane e respektuar e cila ka qenë e zonja në detyrat që ka mbajtur që sot i ka dhënë të drejtë Presidentit të Republikës së Shqipërisë.  
Pak minuta me parë kryeministri i tepsisë dhe ndarjes se Kosovës ka sulmuar zonjën Edita tahiri me terminologjinë e papërshtatshme dhe plot mllef, llum dhe sigurisht me shprehje qe i shkojnë për shtat “vizionit” te tij për zonjat, kombin, familjen dhe gjithçka qe një njeri normal i ka te vyer. Terma si kategori qe “jashteqesin” i shkojnë për shtat njeriut që me shume se sa kryeministër njihet si rrahës grash. Zonja si Edita Tahiri që ka kryer me sukses si atdhetare të vërteta çdo mision dhe detyrë ndaj vendit pa bere Pazar me kufijtë e Kosovës sigurisht që nuk është pjesë e vizionit grupimit dhe rrjetit te UDB.

Modifikuar më E Enjte, 10 Janar 2019 20:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!