Thaci dhe Rama kanë mbetur vetëm në ndarjen e Kosovës,  Individë në dekadencën kombëtare

E Enjte, 10 Janar 2019 22:39

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, në një lidhje për "360 Gradë", tha se çështja e Gent Cakajt është vetëm indikator i një skenari më të rrezikshëm.

“Nuk eshte e thjeshte si çështje, nuk eshte çështje e një individi qe po promovohet per nje post Ministri . Ne fakt ky  një  është skenar I rrezikshëm qe ka hyre dhe  Rama e Thaci qe ka te beje me prekjen kufijve te Kosovës. Ky person u promovua mediatikisht pro ndryshimit te kufijve.  Vendimi I Presidentit Meta per mosdekrtimin e Cakajt  eshte vizionar dhe ne   mbrojtje te sigurisë kombëtare për te dy vendet.  Është nje ndarje e qarte e koncepteve. Dhe ne Kosove dhe ne Shqiperi jane kunder kësaj ideje .  Dhe Thaci dhe Rama kane mbetur  vetëm  ne ketë teze. Lufta qe ne kemi bere ne Bruksel per vite me  delegacionin serb dhe me idetë e tyre,  është lufte gjeopolitike dhe ne ne 1999 me luften ne Kosove e kthyem gjeopolitikën se bashku me Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne favorin tone  . Tani Rama e Thaci  duan te na kthejnë mbrapsht. Rama ishte ne Serbi dhe nuk pati guximin ta kundershtonte Vucici per ketë tezën. . janë individë ne dekadencën kombëtare”

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 13:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!