Lejfen Veliaj imiton propagandën komuniste kur fshatarët “hynin vetë kooperativë” apo dorëzonin vullnetarisht bagëtinë

E Enjte, 06 December 2018 17:16

Nuk ka të sosur estrada me lejfen Erion Veliajn. E konsumoi edhe një tjetër sot. Studio e tij agjitative shpërndau monologun e Veliajt shoqëruar me pamjet e një qytetari me origjinë nga Tepelenë i cili e falte banesën (dje tokën) për të mirën e qytetit (dje socializmit). Kishte kohë që nuk kishim parë të tilla skena nga galeria e pafund e propagandës komuniste. Shyqyr Zotit që kemi Erion Velinë që na i kujton. Dikur në diktaturë, kur fshatarët i dorëzuan vetë bagëtitë për të mirën e kolektivizimit, partia organizonte koncerte, me radio apo me orkestër. Krijoheshin skena qesharake sepse fshatarët që “dorëzonin” vetë bagëtitë qanin ngaqë po bëheshin trokë (siç edhe u bënë). Zyra e propagandës së Bashkisë së Tiranës dhe njeriu më i papërshtatshëm për të drejtuar bashkinë në vite (propaganda nuk është punë) po kujdesen maksimalisht që të përhapin sa më shumë lajme të rreme rreth ndërtimit abuziv të unazës së madhe. A mos Veliaj është në shërbim të Afrim Qendros, apo lejfeni ynë regjistron orën e propagandës te kryetari i madh?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!